Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Medicina>Sveika gyvensena ir higiena>Taisyklinga kūno laikysena ir sveikata

Taisyklinga kūno laikysena ir sveikata

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Kūno laikysena. Taisyklinga. Taisyklingos laikysenos ugdymas. Taisyklinga laikysena. Ydinga laikysena. Normali laikysena. Netaisyklinga. Netaisyklinga laikysena. Apvali nugara. Apvaliai įgaubta nugara. Skoliozė. Pagrindinė skoliozės priežastis. Pozicinės (pozos) priežastys. Struktūrinės priežastys. Kūno laikysenos vertinimo metodai. Laikysenos tinklelis. Vertikalusis svarelis.

Ištrauka

Vienas svarbiausių sveikatos raidos laikotarpių yra vaikystė ir paauglystė. Šio laikotarpio elgsenos ir gyvensenos ypatybės bei požiūris į sveikatą dažnai lemia viso vėlesnio gyvenimo kokybę. Tačiau esama daug rizikos veiksnių, turinčių neigiamą įtaką sveikatai. Nuo pat mažens reikia nuolat tobulinti individualias sveikatos stiprinimo žinias ir įgūdžius, kad vaikai suprastų sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo principus, išmoktų kontroliuoti savo sveikatą, aplinką, išvengtų ligų.
Kiekvienas privalome rūpintis savo sveikata. Juk ji, kaip ir gera savijauta, žvali nuotaika, daug priklauso nuo mūsų pačių. Deja, toks požiūris nėra populiarus. Savo sveikatai, ligų profilaktikai ir sveikai gyvensenai dėmesio skiriame per mažai. Taisyklinga laikysena sudaro prielaidas ne tik geram fiziniam išsivystymui, judesių atlikimui, bet ir optimaliai atskirų organų ir sistemų veiklai. Todėl taisyklingą laikyseną reikia ugdyti iš mažens, o ją saugoti – visą gyvenimą.
Darbo tikslas: apibūdinti tikslyngą kūno laikyseną ir sveikatą.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti taisyklingą ir netaisyklimngą kūno laikyseną.
2. Išanalizuoti ir įvertinti kūno laikysenos metodus.
3. Aptarti kūno laikysena sveikatai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSveikos gyvensenos ir higienos referatas
KategorijaMedicina >  Sveika gyvensena ir higiena
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis651.97 KB
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasMažeikių studijų centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Taisyklinga kuno laikysena ir sveikata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Žemaitijos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Kerienė
Pasidalink su draugais