Išplėstinė paieška
 
 

Bendravimo komponentai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Komunikacija. Informacijos kodavimas ir dekodavimas. Neverbalinė komunikacija. Socialinė interakcija. Socialinė percepcija. Išvados.

Ištrauka

Bendravimas yra specifinė žmonių sąveika veiksmais, mintimis, vaizdiniais ir emocijomis, per kurią jie pažįsta vieni kitus ir pasiekia socialinę vienovę. Kadangi nebendraujant būtų neįmanomas joks veikimas, tai bendravimas yra būtina žmogaus kaip socialinės būtybės atsiradimo, egzistavimo ir tobulėjimo sąlyga.
Bendravimas yra sudėtingas daugialypis reiškinys. Bendravimu vadiname ir daugelį metų trunkančią draugystę, ir susirašinėjimą laiškais, ir įprastą pokalbį su draugais, bendradarbiais, šeimos nariais ar net nepažįstamais žmonėmis.
Žmonių bendravime išskiriami trys svarbūs, glaudžiai tarpusavyje susiję komponentai: komunikacinis, interakcinis ir percepcinis.
Komunikacinį bendravimo komponentą sudaro keitimasis įvairiausia informacija (mintimis, vaizdiniais, emocijomis, interesais, įspūdžiais, nuomonėmis ir pan.). Interakcinio komponento esmė yra keitimasis judesiais ir veiksmais. Percepcinį komponentą sudaro bendravimo partnerių savitarpio suvokimo ir geresnio pažinimo procesai.
Darbo objektas: bendravimo komponentai (komunikacinis, interakcinis, percepcinis).
Darbo tikslas: susipažinti su bendravimo proceso struktūra;
Darbo uždaviniai:
1) išnagrinėti bendravimo komponentus:
• atskleisti, kas yra komunikacija,
• apibūdinti socialinę interakciją,
• apibūdinti socialinę percepciją.
2) atskleisti bendravimo komponentų tarpusavio ryšį.
3) nustatyti, nuo ko priklauso sėkmė bendravime.
Žmonės savo psichikos turinį (mintis, vaizdinius, emocijas ir kt.) kitiems žmonėms perduoda pasinaudodami įvairiais materialiais objektais (garsais, spalvomis, judesiais, daiktais). Tie materialūs daiktai, kurie žymi tam tikrą psichikos turinį, yra vadinami ženklais. Ištartas ar parašytas žodis žinantiems to žodžio reikšmę perteikia su tam tikru tikrovės reiškiniu siejamą sąvoką, teiginį, emocijas. Ženklų funkcijas atlieka ne tik žodžiai: žalia spalva transporto ženklų sistemoje žymi sąvoką "eiti, važiuoti leidžiama", raudona draudimą; daugelyje tautų juoda spalva yra gedulo ženklas ir t. t. Keitimasis informacija, naudojant kokią nors ženklų sistemą, vadinamas komunikacija.
Visuomenėje plečiantis komunikacijos poreikiams, savaime susiformavo arba buvo dirbtinai sudarytos įvairios ženklų sistemos. Kalba yra svarbiausia bendravimui skirta ženklų sistema. Jų yra apie 3000. Yra dirbtinai sukurtų tarptautiniam bendravimui kalbų (pvz., esperanto). Kurčnebyliai vartoja gestų kalbą. Kalboms artimos yra matematikos ir fizikos simbolių sistemos, transporto eismo ženklai, muzikos užrašymo ženklų sistema ir kt.
Natūralios kalbos yra tobuliausios bendravimo priemonės dėl to, kad jos turi daugybę ženklų (žodžių, jų junginių, sintaksinių ir intonacinių priemonių) įvairiam psichikos turiniui išreikšti. Žodžiai, kaip ženklai, pirmiausia yra vartojami daiktams, reiškiniams ir patiems žmonėms įvardinti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis558.78 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimo komponentai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • I. Stokaitė
Pasidalink su draugais