Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Tarpukario Lietuvos Konstitucijos ir jų reikšmė

Tarpukario Lietuvos Konstitucijos ir jų reikšmė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Laikinieji nepriklausomos Lietuvos valstybės konstituciniai aktai. Lietuvos Valstybės Laikinosios Konstitucijos pamatiniai dėsniai. 1920 m. Laikinoji Lietuvos Valstybės Konstitucija. 1922 m. Lietuvos Valstybės Konstitucija. Aukščiausiųjų valstybės institucijų sistema. Piliečių teisinė padėtis. Rinkimų teisė. 1928 m. Lietuvos Valstybės Konstitucija. 1938 m. Lietuvos Konstitucija. Išvados.

Ištrauka

XX a. Lietuvai buvo sudėtingas. Pasauliniai karai atnešė didžiulių sunkumų, tačiau nuolatinės okupacijos ne tik nepalaužė šios tautos, bet ir kėlė ryžtą nepasiduoti. Laisvę reikėjo garantuoti įstatymais.
Konstitucija – pagrindinis valstybės įstatymas, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos pagrindus. Tik priėmus konstituciją, įmanomas teisinis valstybės funkcionavimas, juridinė aukščiausiųjų politinės valdžios organų veikla, betarpiška įstatymų leidyba. Konstitucija nustato valstybės santvarkos pobūdį, pagrindines institucijas, jų kompetencijas, apibrėžia piliečių teises. Valstybės politines sistemos veikimas, jos sudėtinių dalių sąveikos galimybės priklauso būtent nuo šio pagrindinio valstybės įstatymo.
Tarpukario metais Lietuvos konstitucijos buvo ne kartą keičiamos, tačiau kiekviena iš jų paliko savo pėdsaką.
Darbo objektas: tarpukario Lietuvos konstitucijos.
Darbo tikslas: atskleisti tarpukario Lietuvos konstitucijų reikšmę.
Darbo uždaviniai:
1. Aptarti tarpukario konstitucijų pagrindinius bruožus.
2. Atskleisti tarpukario konstitucijų reikšmę.
XX a. antrame dešimtmetyje atkūrus Lietuvos valstybę, svarbiausias konstitucinės svarbos aktas buvo 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos tarybos nutarimas. Juo iš esmės remiasi moderniosios Lietuvos valstybės buvimas ir visi vėlesnieji jos konstituciniai dokumentai.
Vasario 16-osios nutarimu Lietuvos taryba paskelbė "atstatanti nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje ir tą valstybę atskirianti nuo visų valstybinių ryšių, kurie yra buvę su kitomis tautomis". Taigi šis aktas reiškė viešą pranešimą, kad netenka galios visi buvę prievarta Lietuvai primesti valstybiniai ryšiai su svetimomis šalimis.
Savo teisę kalbėti tautos vardu Taryba grindė tuo, kad ji tuo metu buvo vienintelė lietuvių tautos atstovybė. Tačiau, būdama ne tautos išrinkta, Taryba negalėjo atstovauti bendrajai tautos valiai, todėl akte pabrėžė, jog Lietuvos valstybės pagrindus ir santykius su kitomis valstybėmis nustatysiąs visų jos gyventojų demokratiškai išrinktas Steigiamasis seimas. Tad aukščiausioji valdžia priklauso tautai – piliečiams, o šie ją deleguoja jų pačių išrinktai atstovybei. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis38.37 KB
AutoriusRita
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasE. Čižienė
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarpukario Lietuvos Konstitucijos ir ju reiksme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 3 Klasė/kursas
  • E. Čižienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą