Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Lietuvos Respublikos (LR) prezidento įgaliojimai

Lietuvos Respublikos (LR) prezidento įgaliojimai

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos respublikos prezidento įgaliojimai. Lietuvos respublikos prezidento vaidmuo įstatymų leidyboje. Įstatymų leidybos iniciatyvos teisė. Tarptautinių sutarčių ratifikavimo iniciatyvos teisė. Įstatymų pasirašymas ir veto teisė. Teisė kreiptis į konstitucinį teismą. Lietuvos respublikos konstitucija. Išvados.

Ištrauka

Vienas svarbiausių įrankių, kuo naudodamas Lietuvos Respublikos Prezidentas gali daryti didesnę įtaką tiek vidaus, tiek užsienio politikai – Konstitucijos ir įstatymų jam suteiktos teisės įstatymų leidybos srityje. Atsižvelgiant į tinkamo įstatymų leidybos proceso svarbą, taip pat turint omenyje tai, kad konstitucinės tradicijos ir konstitucinė praktika Lietuvoje dar nėra galutinai susiformavusios, tikslinga pamėginti paieškoti jų užuomazgų.
Darbo tikslas: Lietuvos Respublikos Prezidento įgaliojimai ir jo vaidmuo įstatymų leidyboje.
Uždaviniai: apžvelgti tiek atskirų įstatymų leidybos srityje Prezidentui turimų teisių teikiamas galimybes, tiek faktinį šių galimybių išnaudojimą.

Lietuvos Respublikos prezidentas yra valstybės vadovas ir jis aktyviai dalyvauja formuojant Vyriausybę: Seimo pritarimu skiria ir atleidžia Ministrą Pirmininką, paveda jam sudaryti Vyriausybę ir tvirtina jos sudėtį, priima Vyriausybės grąžinamus įgaliojimus išrinkus naują Seimą, priima Vyriausybės arba atskirų ministrų atsistatydinimą bei Ministro Pirmininko teikimu skiria ir atleidžia ministrus. Prezidento vykdomosios valdžios galia betarpiškai pasireškia užsienio politikos įgyvendinimo reikaluose; jis kartu su Vyriausybe vykdo užsienio politiką ir priima svarbiausius sprendimus toje srityje, o taip pat turi įtakos formuojant diplomatines tarnybas – Vyriausybės teikimu skiria ir atšaukia Lietuvos diplomatinius atstovus užsienio valstybėse ir prie tarptautinių organizacijų, priima užsienio valstybių diplomatinių atstovų įgaliojimus ir atšaukiamuosius raštus, teikia aukščiausius diplomatinius rangus ir specialius vardus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai42
Dydis36.33 KB
Autoriusrolandas
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasProf. habil.dr. V. Domarkas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos (LR) prezidento igaliojimai [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Prof. habil.dr. V. Domarkas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą