Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Lietuvos respublikos prezidento įgaliojimai ir konstitucinė atsakomybė

Lietuvos respublikos prezidento įgaliojimai ir konstitucinė atsakomybė

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Prezidentas. Konstitucinė atsakomybė. Lietuvos respublikos prezidento konstitucinė atsakomybė. Įgaliojimai skiriant valstybės pareigūnus. Vyriausybės formavimo įgaliojimai. "Ypatingieji" Prezidento įgaliojimai. Apkalta. Lietuvos respublikos prezidento R. Pakso apkalta. Išvados.

Ištrauka

Darbo tikslas – atskleisti Lietuvos Respublikos Prezidento konstitucinės atsakomybės aspektus. Išnagrinėti konstitucinės atsakomybės sampratos klausimus. Aprašyti Lietuvos Respublikos Prezidento pareigas pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją. Apžvelgti Lietuvos Respublikos Prezidento statusą.
Taip pat aprašyti Lietuvos Respublikos Prezidento apkaltos procesą, jį detaliai išnagrinėti.


Valstybei reikia atsakingo asmens, užtikrinančio konstitucinę tvarką, garantuojančio valstybės stabilumą bei aukščiausiu lygiu vadovaujančio tarptautiniams santykiams. Tokias funkcijas vykdo valstybės vadovas, turintis pakankamų įgaliojimų bendradarbiaujant su įstatymų leidžiamąja, vykdomąja bei teisminėmis valdžiomis. Respublikose – tai Prezidentas.
Respublikos prezidento statusas - vienas iš aktualiausių klausimų tiek Lietuvos konstitucinės teisės
istorijoje, tiek nūdienos Lietuvos valstybės konstitucinėje praktikoje. Šiomis dienomis gausios publikacijos spaudoje, mokslinės konferencijos, politikos bei visuomenės veikėjų pasisakymai, o ir pati politinė, ekonominė, socialinė, taip pat moralinė tautos ir valstybės raida verčia atkreipti dėmesį į Respublikos prezidento statusą, ieškoti būdų, kaip Respublikos prezidento statusas galėtų būti efektyvesnis sprendžiant visuomenės ir valstybės problemas. Nė viena kita Lietuvos valstybės institucija nėra taip nenuosekliai pateikta konstitucijose ir prieštaringai vertinta pagal konstitucinį statusą, kaip valstybės vadovo institucija.
Nagrinėjant valstybės vadovo padėtį valstybės valdžios sistemoje, tenka kalbėti apie jo įgaliojimų santykį su įstatymų leidžiamosios , vykdomosios bei teisminės valdžių galiomis. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje yra apibrėžta Lietuvos Respublikos Prezidento atsakomybė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Dydis19.09 KB
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasVilniaus filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Respublikos Prezidento igaliojimai ir konstitucine atsakomybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Socialinių mokslų kolegija / 1 Klasė/kursas
  • R. Lavreckaja
Pasidalink su draugais