Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Bendravimas ir bendradarbiavimas

Bendravimas ir bendradarbiavimas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Bendravimas ir informacija: Informaciniai požymiai, Aureolės efektas, Konfliktinė informacija, Vertės sąlyga, Besąlyginio vertinimo principas, Natyvistinė orientacija. Draugystė ir patrauklumas. Atvirumas bendraujant. Bendravimas – žmogaus vertybė. Bendradarbiavimas ir konkurencija. Išvados.

Ištrauka

Bendravimas yra labai didelė kiekvieno iš mūsų gyvenimo dalis – mes perduodame kitiems žmonėms informaciją apie save ir apie pasaulį, vienaip ar kitaip išreiškiame savo jausmus, nuotaikas ir lūkesčius; kartais norime, kad mūsų žodžius žūtbūt išgirstų, o kartais slepiamės už jų lyg už sienos, per kurią nematyti mūsų blogų minčių ir liūdesio.
Žmogus kaip reagavimo objektas nuolat kinta. Negalima susidaryti galutinės nuomonės apie žmogų kartą ir visiems laikams. Kito žmogaus pažinimas niekada nėra užbaigtas procesas. Metams bėgant, mes keičiamės, naujos situacijos pareikalauja vis kitokių savybių. Žmogus lyg dangaus šviesulys pasisuka į mus vis kita puse. Niekada negali žinoti, kokią staigmeną padarys kiti arba mes patys sau.
Prisistatymas. Prisistatydamas žmogus ne tik pasako savo vardą ar pavardę, profesiją, bet kartu tiesiogiai ar netiesiogiai pateikia ir informacijos apie save. Prisistatymas gali būti ir netikęs, sumenkinti žmogaus daromą įspūdį. Ką reiškia nevykusiai prisistatyti? Tai būti kitų nesuprastam, neįtikinti, net atstumti. Prisistatymo būdas, kalba, veido išraiška, laikysena turi įtakos galutiniam rezultatui – palankūs ar nepalankūs nuostatai į prisistatymo autorių.
Tinkamai pristatyti save yra labai svarbu. Puikus prisistatymas žmones palankiai nuteikia, ir ta palanki nuostata it koks katalizatorius palengvina tolesnį bendravimą. O po nevykusio prisistatymo gali ir nebeatsirasti progos pataisyti prastą įspūdį, ir neigiama nuostata visą laiką trukdys. Tinkamai pateikti save yra didelis menas ir būtinybė. Reikia papasakoti ir parodyti, kas tu esi ir ką gali. Pats žmogus, ne kas kitas, geriausiai žino savo pranašumus ir trūkumus.
Bendraudami su žmonėmis, gauname informacijos pačia plačiausia šio žodžio prasme. Informacija gali būti teikiama aktyviai, kaip kad, pavyzdžiui, prisistatant. Bet tai anaiptol nėra vienintelis žinių apie žmogų šaltinis. Apie jį informuoja ir elgesys, ir darbas, nuotaikos, išvaizda bei daugelis kitų dalykų. Vadinasi, žmogus informuoja apie save nieko nesakydamas arba sąmoningai kai ką norėdamas nuslėpti. Tyla, vengimas kalbėti tam tikromis temomis irgi yra informacija. Pvz: tyla klasėje informuoja apie mokinių susidomėjimą, arba jų abejingumą, arba apie autoritarinį mokytojo elgesį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis15.12 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimas ir bendradarbiavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais