Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Platono tobulos valstybės modelis

Platono tobulos valstybės modelis

Aprašymas

Įvadas. Tobulos valstybės pamatai. Tobula valstybė. Tobulos valstybės lyderiai. Išvados.

Ištrauka

Paprastas žmogus savo gyvenimo aplinkybes ir savo asmeninio patyrimo bei mažų kovų svarbą suvokia kaip savaime suprantamą dalyką, o visuomenės mokslininkas ar filosofas lyg ir turėtų žvelgti į tuos pačius dalykus iš tam tikro aukštesnio pažiuros taško. Tai reikalinga tam, kad jis padėtų mums pažiūrėti į aplinkinį pasaulį iš kitos pusės, kad galėtume rasti atsakymus į klausimus: kodėl, kas, kaip?
Filosofija – tai nuoseklios žmogaus civilizacijos vystymosi padarinys, kuris tiesiogiai įtakojo ir mūsų kultūrą. Ji, kaip disciplina atsirado senovės Graikijoje, bei formavosi senovės indijoje bei Kinijoje. Pagrindiniai jos kilmės šaltiniai: nuostaba, abejonė, kentėjimas.
Vienas žymiausių visų laikų filosofų laikomas Platonas. Geriausias Sokrato mokinys suformavo objektyviojo idealizmo sistemą, kuri gimsta tada, kai Graikijoje labiau nei kada nors yra įsigalėjęs Demokrito atomizmas. Tada užsimezga materializmo ir idealizmo ginčas.
Platonas gyveno sunkiu metu, kai politiniai vaidai buvo itin žiaurūs. Jis gimė karo metu, o kai karas baigėsi, jam buvo apytikriai 24 metai. Karo metu siautėjo didžiulės epidemijos, o paskutiniais jo metais prasidėjo badas. Kai buvo atkurta demokratija, buvo nuteistas mylimas Platono mokytojas Sokratas, tapęs svarbiausiu jo dialogų herojumi. Platonas buvo įsivėlęs ir į politines intrigas. Nors Platonas politikoje neturėjo sėkmingos patirties, tai tik sutvirtino ir paskatino jį kurti Akademiją tikro žinojimo, kaip filosofinio valstybės valdymo, dvasiai diegti.
Savo kūryboje Platonas išreiškia pačią seniausią mus pasiekusią valstybės teoriją, kurioje atskleidžiama klasikinė valstybės prigimtis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Dydis16.06 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasStatybos ir architektūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Platono tobulos valstybes modelis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Švarplys
Pasidalink su draugais