Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Racionalių sprendimų teorija

Racionalių sprendimų teorija

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Racionalaus sprendimo samprata ir atsiradimas. Sprendimo priėmimas administravimo procese. H. Simon racionalusis administravimo modelis. Tikslų ir priemonių grandinė. Objektyviai racionalaus elgesio sąlygos. Administracinis" ir "ekonominis" žmogus. Išvados.

Ištrauka

Sprendimų priėmimas yra neišvengiama kiekvieno individo ir kiekvienos organizacijos kasdienybės dalis. Sprendimai gali būti skirstomi į daug lygių: vieni iš jų yra labi svarbūs ir reikšmingi, kiti mažiau svarbūs, tačiau įtakojantys tolimesnius veiksmus, todėl sprendimų priėmimo procesams yra skiriamas didelis dėmesys. Priimti teisingus sprendimus, kurie būtų neginčijami yra labai sunku, todėl tiek politologai, tiek administravimo mokslo analitikai jau daug metų siekia sukurti ir atrasti tinkamus metodus ir priemones, kurių pagalba būtų priimami tik teisingi sprendimai.
Kaip teigė H. Simon savo knygoje ,,Administracinė elgsena", administravimas – tai grupės veikla, o administravimas – tai sprendimų procesai, kurie priklauso nuo daugelio elementų. Iš to kyla klausimas, kaip nesuklysti atsirenkant elementus būtinus priimti teisingam sprendimui? Sąvokai ,,teisingas" kaip sinonimą galima taikyti sąvoką ,,racionalus", kuri apima gebėjimą tinkamai įvertinti ir palyginti. Iš to ir atsirado racionalaus sprendimo teorija, kurios tikslas yra priimti tinkamus sprendimus.
Savo rašto darbe apžvelgiau racionalaus sprendimo sampratą ir jos atsiradimo ištakas, kurios ir dabar yra labai svarbios, nes kiekvienas vadovas siekia, kad jo organizacijoje būtų priimami tik teisingi sprendimai, kurie padėtų siekti aukšto organizacijos lygio. Šitas siekis ir atsispindi racionaliame administravimo modelyje, kurį turėtumėme suvokti kaip gebėjimą atsirinkti ne tik teisingausią, bet ir tinkamiausią sprendimą siekiant užsibrėžto tikslo. Tokio racionalaus administravimo modelio kūrėju laikomas – H. Simon, su kurio veikla trumpai supažindinau savo darbe.
Taigi šio darbo tikslas – išanalizuoti racionalių sprendimų teoriją, remiantis H. Simon teorijos aspektais. Siekiant šio tikslo rėmiausi šešias literatūros šaltiniais ir taikiau tokius metodus kaip literatūros šaltinių analizė, apibendrinimas bei aprašymas.
Darbo uždaviniai: apžvelgti racionalumo sampratą ir atsiradimą, supažindinti su sprendimų priėmimu administravimo procese, aptarti H. Simon racionalaus administravimo modelį ir palyginti jo teorijoje minimus aspektus.
Darbo struktūra yra padalinta temomis, kai kurios iš jų dar turi ir potemes. Darbo pabaigoje yra pateiktos aiškios išvados bei litaratūros sąrašas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis22.12 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Racionaliu sprendimu teorija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Stumbraitė
Pasidalink su draugais