Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Korupcijos priežastys ir pasekmės

Korupcijos priežastys ir pasekmės

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Etika – mums priimtino elgesio normos. Tai, kas prieštarauja etikai: korupcija. Korupcijos priežastys. Korupcijos pasekmės. Korupcija Lietuvoje. Piktnaudžiavimas valstybės tarnyba. Etiško elgesio skatinimas. Išvados.

Ištrauka

Ne paslaptis, kad apie pusę šiandien Lietuvoje esamų stambiausių įmonių, įkurtos pažeidžiant įstatymus ar pradėjo savo veiklą ne visai teisėtai, gaila, kad nėra tokios statistikos, tebūnie tai prielaida. Lygiai taip pat ne paslaptis, kad daugelis vykdomų valstybės užsakytų užsakymų nėra teisėti, o vykdomi viešieji pirkimai – nėra sklandūs. Tai tik pora pavyzdžių, kurie bendrai apima didelę dalį vykdomos nusikalstamos veiklos, apie kurią mes nieko nežinome, nes tai yra tikslingai slepiama informacija, kad visuomenė nesužinotų, kadangi tai yra nenaudinga tam tikriems asmenims. Visa tai vienu žodžiu galima būtų įvardinti – korupcija.
Korupcija yra vienas pavojingiausių visuomenės reiškinių, nes daro ypatingai didelę žalą, sukelia grėsmę valstybei bei visuomenei, piliečių saugumui, žmogaus teisėms. Dėl korupcijos gali būti pažeistos esminės žmogaus teisės į sveikatos apsaugą, išsilavinimą, teisė į nuosavybę ar pagaliau – teisė į sveiką maistą, švarų vandenį ir orą. Tačiau visa tai nėra svarbu tiems, kas mano, jog nesivadovaudami etikos normomis, gali pasipelnyti, nes dėl korumpuotų sprendimų neturtingieji moka žymiai daugiau mokesčių už turtinguosius. Todėl šio darbo tikslas – apibrėžti korupcijos priežastis ir pasekmes šiuolaikiniame pasaulyje. Šiam tikslui pasiekti išsikėliau uždavinius:
1. Aptarti etikos prasmę ir elgesio normas;
2. Nustatyti korupcijos priežastis, pasekmes ir sklaidą Lietuvoje;
3. Išanalizuoti piktnaudžiavimo valstybės tarnyba aspektus;


Sklaidydama įvairių knygų lapus pasiklydau tarp skirtingų etikos aiškinimų. Kiekviena epocha turėjo savo etikos taisykles, susiformavusią sampratą. Aš žinau, kad "etika – tai praktinė filosofija". Tačiau kaip filosofiją pritaikyti praktikoje? Kaip žinoti kas yra etiška, o kas ne? Kas tinka šiam laikmečiui, o kas jau atgyvenę.
Etika - tai praktinė filosofija, kurioje kalbama apie praktinę veiklą, kur elgesys – tai veikla, vertinga pati savaime, o darymas – tai veikla, kurios tikslas ne ji pati, o jos rezultatas. Būtent etika padeda atskleisti ir pagrįsti veiksmus, kurie pripažįstami teisingi, (ar neteisingi), leidžia paaiškinti jų esmę, patikslinti argumentus, vertinant reiškinius, sudarančius moralės lauką.
Etika (moralės filosofija) – tai mokslinė disciplina, kuri tyrinėja socialinę moralę. Socialinės moralės normų pažinimas yra neatsiejama individo socializacijos proceso dalis. Socializacija – tai socialinės sąveikos procesas, kuriuo metu žmonės perima žinias, vertybes, nuostatas, elgesį, būtinus efektyviam dalyvavimui visuomenėje. (Socializacijos procesas yra sąlygotas dviejų dalykų – mūsų biologinės prigimties ir kultūros.) Pirmame socializacijos proceso etape (vaikystėje) tenka išmokti skirti moralės taisykles nuo sveiko proto taisyklių. Tai nėra paprastas uždavinys, nes vaikai šias taisykles įsisavina vienu metu, o mokytojai ne visada jas atskiria. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis21.35 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Korupcijos priezastys ir pasekmes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais