Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Inžinerija>Geodezija>Anykščių regioninio parko Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinio gamtotvarkos planas

Anykščių regioninio parko Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinio gamtotvarkos planas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Dirvožemio ir ekosistemų apsaugos namų darbas. Įvadas. Teritorijos būklės aprašymas ir įvertinimas. Teritorijos padėtis ir ribos. Teritorijos teisinis statusas ir svarba. Teritorijos apsaugos statusas. Teritorijos veiklos apribojimai. Saugomos gamtinės vertybės. Hidrografinės, hidrologinės ypatybės. Artimiausios saugomos teritorijos. Gamtotvarkos plano tikslai ir uždaviniai. Gamtotvarkos plano tikslai. Gamtotvarkos plano uždaviniai. SSGG (stiprybių, silpnybių, galimybių, grėsmių) analizė. Gamtotvarkos priemonių įgyvendinimo planas. Išvados. Priedai (1).

Ištrauka

Pastaruoju metu labai opi problema yra naturalios gamtos uzterštumas ir jos nykimas. Tam, kad tai sustabdyti, o tiksliau pristabdyti (nes visiškai to sustabdytu neįmanoma) tam tikros institucijos ir natūraliais gamtos kampeliais suinteresuoti asmenys daro viską, kad konkrečiai teritorijai būtų padaryta kuo mažesnė žala ir natūrali gamta būtų kuo mažiau paveikta antropogenės veiklos.
Tam yra kruopščiai rengiamas gamtotvarkos planas, kuriame pateikiami saugomos teritorijos tvarkymo ir saugojimo įgyvendinimo priemonės. Šis gamtotvarkos planas (toliau GP) yra Anykščių regioninio parko Anykščių Šilelio draustinio 2009-2018 m. GP, kuris sudarytas pagal esminius reikalavimus:
• Teritorijos būklės aprašymas ir įvertinimas;
Šioje dalyje nurodoma teritorijos padėtis ir būklė: apskritis, rajonas, seniūnija, artimiausios gyvenvietės bei atstumai iki jų. Pateikiamas teritorijos lokalizavimo brėžinys Lietuvos ir apskrities, kurioje randasi šis draustinis, mastu.
Apžvelgiamas teritorijos teisinis statusas ir svarba: esamas draustinio apsaugos statusas bei galiojantys apribojimai. Įvardijamos saugomos vertybės ir jų svarba bei poreikis gamtotvarkos priemonėms vykdyti.
Nurodomos hidrografinės ir hidrologinės ypatybės.
Pateikiama infotmacija apie artimiausias saugmomas teritorijas.
• Gamtotvarkos plano uždaviniai ir tikslai;
GP tikslai suformuluoti atsižvelgiant į gamtos apsaugos problemų mastą bei jų kilmę, nustatant, kurias iš jų įmanima išspresti.
GP uždaviniai yra konkretūs, realiai įgyvendinami per GP įgyvendinimo laikotarpį ir išreikšti skaičiais. Uždaviniams nustatyti įgyvendinimo rodikliai, kurie pateikti lentelės forma.
Yra pateikti draustinio uždavinius veikiantys veiksniai (stiprybės, silpnybės, galimybės, grėsmės).
• Gamtotvarkos priemonių įgyvendinimo planas;
Patekiamas konkrečių priemonių, kuriomis bus siekiama nustatytų Anykščių regioninio parko Anykščių Šilelio draustinio tikslų ir uždavinių planas. Jis pateikiamas lentelės forma, kurioje nurodoma – įgyvendinimo darbai, numatomas įgyvendinimo laikas ir priemonėmis apimami plotai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasGeodezijos namų darbas
KategorijaInžinerija >  Geodezija
TipasNamų darbai
Apimtis23 puslapiai 
Dydis332.41 KB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasAplinkos inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Anyksciu regioninio parko Anyksciu silelio krastovaizdzio draustinio gamtotvarkos planas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Namų darbai
  • 23 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Eglė Zuokaitė
Pasidalink su draugais