Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Komunikacija>Knyga kaip medija

Knyga kaip medija

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Knyga kaip medija, jos funkcijos, knyga kaip vartojamasis ir kai kultūros objektas. Knygos kaip medijos problemą. Išvados. Knygos kaip medijos vieta socialinėje erdvėje. Knygos sandara ir tipografika. Skaitytojo ir knygos specialisto vertinimas skiriasi. Knygos elementai. Formatas. Knygos blokas. Viršelis. Priešlapis. Knygos aplankas. Tipografiniais elementai. Dekoro elementai. Iliustracijos. Išvados. Knygos konstrukcija. Maketas. Aukso pjūvis. Modulioras. Visi vizualiniai sprendimai ir eksperimentai knygoje atleikami atvarte. Atvartas. Simetrija. Asimetrija. Ritmas. Išvados.

Ištrauka

Medija yra pranešimas – žinia. Pasak Herberto Marshalo MakLuhano viskas yra medija. Vsos medijos turi tam tikrų bruožų, kurie patraukia jos gavėjus skirtingais būdais. Šiais laikais žmonės naudojasi daugybe medijų. Knyga yra viena iš medijos formų ir tai viena seniausių medijų.
Pati šiuolaikiškiausia medija – internetas. Jis pakeitė ir požiūrį į informaciją. Į kompiuterių tinklą įvesti duomenys dažnai pakeičia žodynus, žinynus ir kitas panašaus pobūdžio knygas, nes informacinėje visuomenėje žinių pateikimas spausdintinės knygos forma daugeliui pažinimo sričių tapo pernelyg lėtas (ypač edukacijos ir laisvalaikio srityse).
Knygos kaip medijos problemą naujųjų medijų kontekste aptaria Levas Manovichius studijoje Naujųjų medijų kalba (versta iš Lev Manovich, The Language of New Media, The MIT Press, 2001). Pasak Manovičiaus, knyga kaip medija yra paranki tuo, kad vartotojas iš interneto naršytojo vėl gali tapti skaitytoju ir bandyti judėti knygos eilutėmis, pamiršęs nervingus naršymo įpročius.
Knygos kaip medijos sampratą ir jos vietą kitų medijų tarpe bei knygos vaidmenį šiuolaikinėse informacinėse visuomenėse taip pat nagrinėja Miha Kovačas. Pagrindinė Kovačo iškelta mintis – knygos dvilypumo sąvoka, nusakanti knygą ir kaip intelektinę vertybę, ir kaip rinkos prekę. Šis dvylipumas lemia jos vaidmenį visuomenėje. Su skaitmeninėmis technologijomis atsiradusi naujo pavidalo skaitmeninė knyga nuo tradicinės spausdintinės skiriasi tuo, kad atskiria knygos turinį nuo to formos (pagrindo), kurioje užfiksuota skaitytojui perduodama informacija. Kitaip sakant, fizinė knygos ypatybė, pasak Kovačo, tiksliai neatsako į klausimą kas yra knyga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomunikacijos konspektas
KategorijaKomunikacija
TipasKonspektai
Apimtis20 puslapių 
Dydis37.82 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKomunikacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Knyga kaip medija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Konspektai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Jonas Jonaitis
Pasidalink su draugais