Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Komunikacija>Ekstensyvios bibliotekos paslaugos (2)

Ekstensyvios bibliotekos paslaugos (2)

  
 
 
123456
Aprašymas

Ekstensyvios paslaugos egzamino temos. Ekstensyvios bibliotekų paslaugos (EBP): samprata. Ekstensyvių bibliotekų paslaugų (EBP) vartotojai. Ekstensyvių bibliotekų paslaugų (EBP) veiklos formos. Socialinės ir ekstensyvios bibliotekų veiklos bruožai. EBP: istorijos bruožai. Neįgalieji žmonės ir jų poreikiai. Neįgaliųjų informacinio aprūpinimo būklė Lietuvoje: teisinis aspektas. Prieiga ir paslaugos neįgaliesiems žmonėms. Teikiamų paslaugų neįgaliesiems kategorijos ir ateities perspektyvos. Mobilios bibliotekų paslaugos. Mobilios bibliotekų paslaugos: bibliobusai. Mobilios bibliotekų paslaugos: bibliobusai Lietuvoje. Mobilios bibliotekų paslaugos: bibliobusų privalumai ir skirtumai. Mobilios bibliotekų paslaugos: knygnešystė. Institucijų bibliotekos. Specialios pasiūlos leidiniai. Specialios pasiūlos leidiniai: kalbančios knygos ir knygos kasetės. Specialios pasiūlos leidiniai: lengvai skaitomos knygos. Specialios pasiūlos leidiniai: knygos padidintu šriftu. Biblioterapija. EBP: tarptautinio bendradarbiavimo galimybės. Tarptautinės organizacijos ir projektai: jų indėlis organizuojant informacinį žmonių su negalia aprūpinimą. Sutrikusio regėjimo žmonių informacinis aptarnavimas Lietuvoje: Lietuvos aklųjų bibliotekos veikla. Aklųjų aptarnavimo sistema ir paslaugos. Kompensacinė įranga ir technika. Ekstensyvių bibliotekų paslaugų būklė Lietuvoje ir plėtros perspektyvos.

Ištrauka

1. Ekstensyvios bibliotekų paslaugos (EBP): samprata. Ekstensyvi bibliotekų veikla – tai bibliotekos paslaugos ir programos, kuriomis siekiama aptarnauti visuomenės grupes, negalinčias naudotis ar nesinaudojančias dėl galimybių ar motyvacijos stokos įprastomis paslaugomis bibliotekoje. Ekstensyvios paslaugos paremtos viešosios bibliotekos filosofija, paskirties ir misijos tarnauti visiems ir kiekvienam suvokimu.

2. EBP vartotojai: 1) žmonės, kurie dėl įvairių priežasčių patys negali atvykti į biblioteką (atokių regionų, kaimo vietovių gyventojai; neįgalūs žmonės; senyvi žmonės; ligoniai; neišeinantys iš namų; kaliniai); 2) žmonėms, kurie negali naudotis tradiciniais spaudiniais (akliems ir silpnaregiams; turintiems suvokimo ar psichikos sutrikimų; dislektikams; sergantiems afazija; senyviems žmonėms); 3) žmonėms, neturintiems skaitymo ir naudojimosi biblioteka tradicijų ir/ar įgūdžių (vaikams; kalbinėms, tautinėms ir kultūrinėms mažumoms; imigrantams; beraščiams).

3. EBP veiklos formos (ir paslaugos): 1) mobilios bibliotekų paslaugos (paslaugos ne bibliotekoje); 2) įvairios pramogos – lėlių teatrai, skaitymo klubai; 3) speciali pasiūla (knygos padidintu šriftu, lengvai skaitomi leidiniai, kalbančios knygos) bibliotekoje; 4) knygnešystė (knygų pristatymas į namus); 5) aptarnavimas institucijose (ligoninėse, globos ir rūpybos įstaigose, kalėjimuose)

4. Socialinės ir ekstensyvios bibliotekų veiklos bruožai. Atkreipti viešųjų bibliotekų dėmesį į tai, kad jos yra išlaikomos visų mokesčių mokėtojų ir visiems turėtų teikti paslaugas, o ne rinktis ribotą elitinę vartotojų grupę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomunikacijos špera
KategorijaKomunikacija
TipasŠperos
Apimtis6 puslapiai 
Dydis19.79 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKomunikacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekstensyvios bibliotekos paslaugos (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Šperos
  • 6 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Jonas Jonynas
Pasidalink su draugais