Išplėstinė paieška
 
 

Valdymo psichologija (6)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Vadovo psichinės savybės. Temperamentas. Charakteris. Nuostata. Gebėjimai. Valdymo stiliai ir jų tinkamumas. Valdymo stilius. Bendradarbių pažinimas. Pavaldinių tipų savybės. Apibendrinimas.

Ištrauka

Valdymo psichologija – specifinė disciplina, apimanti vadybos bei psichologijos mokslų žinias – leidžia mums perprasti asmenybės, grupės ar organizacijos elgseną. Asmeniui, pasiekusiam profesinės karjeros aukštumą – tapus organizacijos vadovu, būtina žinoti žmogaus prigimtį, jo elgesio priežastis, apibrėžti reikalavimus keliamus sau – kaip vadovui, kaupti žinias kaip sėkmingai vadovauti pasitelkiant įtaką, jėgą ir asmeninius įpatumus.
Šiame darbe, remdamiesi A. Jacikevičiaus, A. Sakalo, V. Šilingienės, S. Lileikio, V. Barvydienės, J. Kasiulio ir kitų autorių darbais, bandysime atskleisti kokiomis psichinėmis sąvybėmis pasižymi vadovas, įvardinti ir apibūdinti valdymo stilių įvairovę, aptarti bendradarbių pažinimo ypatumus.
Vadovui, kaip svarbiausiam formalios žmonių grupės nariui, galinčiam organizuoti jos veiklą, reguliuoti jos narių tarpusavio santykius, būdingos bendros žmogaus psichinės savybės, kurias profesorius A. Jacikevičius įvardina kaip vieną iš žmogaus psichiką sudarančių tarpusavyje giminingų reiškinių rūšį, kuri yra pastoviausia ir apsprendžia psichinių veiksmų tempo, darbštumo, gabumų, sugebėjimų, įvairių siekimų ir idealų savybes. (Jacikevičius, 1994,). Pagrindinėmis žmogaus psichikos savybėmis laikytinos: temperamentas, charakteris, nuostatos, gebėjimai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis32.67 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valdymo psichologija (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla / 3 Klasė/kursas
  • S. Lileikis
Pasidalink su draugais