Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Kita>Makiažas

Makiažas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849
Aprašymas

Kosmetikos istorija. Makiažas. Pavasaris. Vasara. Ruduo. Žiema. Makiažo paskirtis. Rytinis makiažas. Dieninis makiažas. Vakarinis makiažas. Proginis makiažas. Vyrų makiažas. Fantastinis sceninis makiažas. Nešiojančių akinius makiažas. Nuotraukoms ir filmavimui makiažas. Verslo makiažas. Makiažui naudojami įrankiai ir priemonės. Makiažo atlikimo tvarka. Demakiažas. Antakių korekcijos. Idealių antakių formos schema. Veido formų korekcijos. Normali veido forma. Keturkampis veidas. Trikampis veidas. Stačiakampis veidas. Trapecijos formos veidas. Pailgas veidas. Apvalus veidas. Veido dalių korekcijos. Kaktos korekcijos. Nosies korekcijos. Smakro korekcijos. Akių vokų kontūravimas. Akių formos korekcijos. Lūpų korekcijos. Verslo makiažas išryškinantis akis. "Padūmavusių" akių makiažas. Aksominis vakarinis makiažas. Ką svarbu žinoti? Priedai (10 psl.).

Ištrauka

Pirmasis archeologinis kosmetikos naudojimo įrodymas yra iš senovės Egipto ir datuojamas maždaug 4000 m. pr. m. e. Kosmetiką taip pat naudojo senovės graikai ir romėnai. Senasis testamentas aprašo kosmetikos naudojimą tarp žydų (pvz., Karalių 9,30), tas laikotarpis apytiksliai datuojamas 840 m. pr. m. e. Viduramžiais ir renesanso laikotarpiu vakarų Europoje kosmetikos vartojimas buvo ypač paplitęs, tačiau apsiribojo aukštesniosiomis klasėmis.
Tam tikrais istorijos laikotarpiais į kosmetiką būdavo žiūrima neigiamai. Pavyzdžiui, XIX a. Anglijoje ją naudodavo daugiausiai tik prostitutės, o karalienė Viktorija viešai pasmerkė veido dažymą kaip netinkamą ir vulgarų paprotį, priimtiną tik aktoriams. Adolfas Hitleris taip pat manė, kad kosmetika tinkama tik klounams, o ne aukštesniosios rasės moterims.
Ilgą laiką nesant jokio kosmetikos gamybos reguliavimo mechanizmo, dalis kosmetinių priemonių būdavo pavojingos ar ypač pavojingos sveikatai. Į egiptiečių ir romėnų kosmetikos sudėtį įėjo nuodingas elementas gyvsidabris, o dažnai ir švinas. Renesanso laikotarpiu tarp aukštesniosios klasės vyrų ir moterų buvo paplitusi veidą balinanti pudra, gaminama iš "baltojo švino". Ankstyvojo XX a. akių tušas kartais sukeldavo net aklumą. Iki XX a. vidurio kosmetikos naudojimas išplito beveik visose pasaulio kultūrose.

Kosmetika – bendras pavadinimas substancijoms, naudojamoms pakeisti (pagražinti) žmogaus kūno išvaizdą ar kvapą. Kosmetika paprastai vadinami odos priežiūros kremai, losjonai, pudros, kvepalai, lūpdažiai, rankų ir kojų nagų lakas, akių ir veido kosmetikos priemonės, plaukų dažai, plaukų želė ir lakas, dezodorantai, vonios aliejai ir druskos ir kiti panašūs produktų tipai. Jų naudojimas yra labai plačiai paplitęs, ypač – tarp vakarietiškosios kultūros moterų. Kosmetikos rinkoje šiuo metu dominuoja nedidelis skaičius tarptautinių koorporacijų, kurių daugumos kilmė siekia XX a. pradžią. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKita konspektas
KategorijaKita
TipasKonspektai
Apimtis48 puslapiai 
Dydis1.07 MB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Makiazas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Konspektai
  • 48 puslapiai 
  • Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais