Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Paauglių agresyvumas kaip socialinis pedagoginis reiškinys

Paauglių agresyvumas kaip socialinis pedagoginis reiškinys

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Agresyvios elgsenos formavimosi ir raiškos traktuotė. Agresijos šaknys ir visuomenės poveikis. Agresijos raiškos būdai ir formos. Žiniasklaida ir agresyvus elgesys. Šeimos įtaka vaiko agresyviam elgesiui. Paauglystėje kylantys sunkumai. Paauglių agresija. Socialinio pedagogo funkcijos dirbant su agresyviai linkusiais elgtis paaugliais. Išvados.

Ištrauka

Agresija – tai toks elgesys, kuris yra nukreiptas prieš kitą žmogų, gyvą būtybę arba negyvą objektą ir kuriuo siekiama sukelti diskomfortą, skausmą arba padaryti kokią nors kitą žalą tiek fizinę, tiek psichologinę (Suslavičius, 1995).
Agresijai paprastai priskiriami ne bet kokie veiksmai, sukeliantys skausmą arba kitas nemalonias pasekmes, o tiktai tokie, kuriais sąmoningai siekiama pakenkti kitam (Suslavičius, 1995). Pasak Suslavičiaus, laikantis šio požiūrio, smūgis arba šūvis, kuris nepasiekė tikslo, bet kuriuo buvo siekiama sužaloti kitą, bus vertinamas kaip agresijos aktas. Tačiau, vertinant kito žmogaus veiksmus, kartais galima atsidurti keblioje situacijoje. Pavyzdžiui, kai kito žmogaus ketinimai yra pozityvūs, o veiksmų pasekmės - negatyvios (tėvas, mušdamas vaiką ir sukeldamas jam skausmą, gali būti įsitikinęs, kad daro tai dėl vaiko gerovės; policininkas, naudodamas jėgą prieš piliečius, gali teigti, kad jis tai daro siekdamas tvarkos ir pan.).
Problema ir jos aktualumas: Agresyvaus elgesio problema aktuali tiek Lietuvoje tiek ir kitos šalyse, kuriose nors ir vyrauja priimti įstatymai apibrėžiantys tinką elgesį visuomenėje, tačiau agresyvaus elgesio apraiškų kas metai vis didėja. Agresyvus elgesys – aktuali socialinė, pedagoginė problema, kelianti susirūpinimą ne tik pedagogams, tėvams, bet ir visai visuomenei, nes agresyvūs vaikai dažnai priklauso rizikos grupei, kas dažnai siejasi su tokiomis socialinėmis problemomis kaip nusikalstamumas, alkoholizmas, narkomanija, nedarbas, skurdas ir kt. Neretai probleminėms grupėms priklausantys vaikai neįgyja pagrindinio ar net pradinio išsilavinimo, kas trikdo tolesnę jų socializaciją. Šiuolaikinėje visuomenėje vaikų ir paauglių emocijų ir elgesio problemos turi palankiausią ekonominę, socialinę, teisinę, kultūrinę terpę progresuoti. Visi tam tikrais gyvenimo momentais susiduriame su probleminio elgesio apraiškomis. Viena iš pagrindinių emocinių ir elgesio problemų – vaikų agresija. Todėl atskirti kur baigiasi emociniai ir elgesio sutrikimai bei prasideda agresija yra labai sunku.
Darbo objektas – paauglių agresyvumas kaip socialinis pedagoginis reiškinys.
Darbo tikslas – atskleisti paauglių agresyvumą socialiniu pedagoginiu aspektu.
Uždaviniai:
1. Pateikti mokslinės literatūros apžvalgą agresyvaus elgesio aspektu.
2. Išanalizuoti įtaką, paauglių agresyviam elgesiui.
3. Nurodyti žiniasklaidos poveikį paauglių elgesiui.
4. Išanalizuoti šeimos įtaką vaiko agresyviam elgesiui.
5. Atskleisti mokyklos socialinio pedagogo funkcijas, dirbant su agresyviais paaugliais.
Darbo metodai – literatūros analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Dydis41.75 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paaugliu agresyvumas kaip socialinis pedagoginis reiskinys [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Juodraitis
Pasidalink su draugais