Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Bibliotekininkystė>Elektroninės informacijos prieigos tendencija ir ateitis bibliotekose

Elektroninės informacijos prieigos tendencija ir ateitis bibliotekose

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Tikslas - Išanalizuoti elektroninės informacijos prieinamumą bibliotekoje. Elektroninės informacijos ištekliai bibliotekoje. Elektroninės informacijos samprata. Elektroninės informacijos raida ir istorija. Elektroninės informacijos įtaką bibliotekų veiklai. Elektroninės informacijos prieinamumas. Elektroninės informacijos prieigos problemos bibliotekoje. Elektroninės informacijos prieinamumą įtakojantys veiksniai. Elektroninių išteklių tendencija Lietuvoje. Organizacijų ,eIfl.net ,LMBA, eLABA veikla ir jų projektai, susiję su elektroninės informacijos prieiga. eIFL projekto apžvalga. Lietuvos mokslinių bibliotekų. asociacija(LMBA) projekto apžvalga.b eLaBa projekto apžvalga. Išvados.

Ištrauka

Pastarojo meto informacinių technologijų raida sudarė sąlygas milžiniškam informacijos srautų šuoliui. Šiandien informacijos vaidmuo sparčiai didėja, informacija ir idėjos tampa savarankiška vertybe, strateginiu kiekvienos organizacijos ištekliu, veiklos pagrindu. Šalia tradicinių informacijos srautų vis didesnę reikšmę ir vietą užima elektroninė informacija.
Dvidešimtojo amžiaus paskutiniuoju dešimtmečiu informacijos buvo sukurta daugiau nei per visą ankstesnę žmonijos veiklos istoriją. Tačiau informacijos amžiaus paradoksas yra tas, kad didesnė dalis elektroninės informacijos yra sunkiau prieinama nei anksčiau sukurtoji arba neprieinama visiškai. Elektroninė informacija kuriama, valdoma, perduodama ir saugoma naudojant dinamiškas, greitai kintančias informacinių technologijų priemones. Dėl greito technologijų senėjimo informacija, sukurta jas naudojant, prarandama arba tampa sunkiai prieinama ir dėl to negalima naudoti. Informacijos elektroninėje aplinkoje atsiradimas ir sklaida neišvengiamai keičia požiūrius ir sampratas. Šiandienos daug diskusijų sukelia dokumento elektroninėje aplinkoje samprata, kuria grindžiama visų informacijos kūrėjų ir vartotojų veikla. Akivaizdu, kad tradicinė dokumento, kaip materialaus objekto, samprata negali būti taikoma elektroniniams dokumentams. Elektroninėje aplinkoje nelieka medžiagiškumo, todėl tenka ieškoti kitų dokumento, kaip atskiro objekto, išskyrimo ir apibrėžimo kriterijų ‘‘
Problema. Elektroninės informacijos prieinamumas ir reikšmė visuomenei.
Objektas. Elektronines informacijos prieiga
Tikslas Išanalizuoti elektroninės informacijos prieinamuma bibliotekoje
Uždavinia Apžvelgti elektroninės informacijos sampratą, elektroninės informacijos kūrimo raidą
Analizuoti bibliotekos elektroninės informacijos prieinamumą
Nagrinėti elektroninių išteklių tendencija Lietuvoje
Apžvelgti organizacijų vykdomus projektus, susijusius su elektroninės informacijos prieiga
Dalykas. Elektronines informacijos prieinamumo problema šiuolaikinėje visuomenėje.
Metodika. Sisteminė literatūros analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBibliotekininkystės kursinis darbas
KategorijaBibliotekininkystė
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Dydis53.14 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektronines informacijos prieigos tendencija ir ateitis bibliotekose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Asist.A. Balsė
Pasidalink su draugais