Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Bibliotekininkystė>Elektroniniai ištekliai Lietuvos bibliotekose

Elektroniniai ištekliai Lietuvos bibliotekose

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Kursinio darbo tikslas – pristatyti vartotojams Lietuvos bibliotekų elektroninius išteklius, jų rūšis. Įvadas. Tradiciniai ir elektroniniai informacijos ištekliai. Informacijos išteklių samprata, rūšys. Elektroniniai informacijos ištekliai. Elektroninių išteklių klasifikavimas Duomenų bazės. Elektroninių informacijos išteklių atranka ir komplektavimas. Derybos. Licencijavimas. Konsorciumai. Elektroniniai ištekliai Lietuvos bibliotekose. Konsorciumai ir elektroniniai ištekliai Lietuvoje. Elektroniniai ištekliai ISM vadybos ir ekonomikos universiteto bibliotekoje. Elektroniniai ištekliai Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje. Elektroniniai ištekliai Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje. Elektroniniai ištekliai Vilniaus dailės akademijos bibliotekoje. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinė visuomenė, ypač jaunoji karta, nuo mokyklos laikų yra pratinama prie neseniai atsiradusių naujųjų technologijų, kurios nepaliaujamai skverbiasi į kasdienį žmogaus gyvenimą ir tampa neatsiejama jo dalimi. Technologijos ypač svarbios tampa Lietuvos bibliotekoms, kurios pamažu baigia įsisavinti naujoves, tarp kurių atsirado ir elektroniniai informacijos ištekliai.
Kursinio darbo tema Elektroniniai ištekliai Lietuvos bibliotekose pasirinkta dėl to, kad elektroniniai ištekliai yra pakankamai nauja ir mažai nagrinėta išteklių rūšis Lietuvoje. Jie tampa vis populiaresni, patogesni naudojimui, tačiau ne visi, ypač vyresni asmenys, žino, kad tokie išvis egzistuoja arba žino apie juos labai mažai. Jauni žmonės taip pat vis dažniau naudojasi tik tam tikros rūšies elektroniniais ištekliais (toliau EI), tačiau nežino, kokia jų įvairovė, formatai. Dėl šios priežasties keliamas yra pagrindinis kursinio darbo tikslas – pristatyti vartotojams bibliotekų elektroninius išteklius, jų rūšis. Tai bus naudinga žmonėms, kurie nėra susipažinę su elektoninių išteklių įvairove ir ieško kokybiškos bei patikimos informacijos, nes EI atrenkami vadovaujantis tam tikrais kriterijais, yra testuojami ir licencijuojami.
Kursinio darbo uždavinys – išsiaiškinti, kokie elektroniniai ištekliai yra Lietuvos bibliotekose, o detaliau bus apžvelgti: Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo, Kauno apskrities viešosios, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto bei Vilniaus dailės akademijos bibliotekos elektroniniai informacijos ištekliai
Šiame darbe bus tiksliai išaiškinta, kas yra elektroninis išteklius, išvardyti EI rūšys, kokie dokumentai tam tikrai rūšiai priklauso, kokia jų paskirtis, kokiu būdu elektroniniai dokumentai įsigyjami. Svarbu paminėti, kokiu būdu vykdoma ataranka, kaip komplektuojami ištekliai, kokie keliami atrankos kriterijai. Taip pat bus rašoma apie konsorciumus, jų paskirtį, svarbą bibliotekoms. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBibliotekininkystės kursinis darbas
KategorijaBibliotekininkystė
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Dydis40.75 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKomunikacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektroniniai istekliai Lietuvos bibliotekose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Janulienė
Pasidalink su draugais