Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Neverbalinis bendravimas (11)

Neverbalinis bendravimas (11)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Vertybės ir vertybinės orientacijos, jų įtaka žmogaus elgesiui. Neverbalinio bendravimo būdai: asmeninės erdvės zonos, akių kontaktas, veido išraiška. Neverbalinės kalbos reikšmė. Asmeninės erdvės zonos. Akių kontaktas. Veido išraiška. Neverbalinės kalbos reikšmė. Psichologinis darnumas ir klimatas grupėje.

Ištrauka

Neįtikėtina, tačiau faktas, kad per milijoną ar daugiau žmogaus evoliucijos metų neverbaliniai žmonių bendravimo aspektai šiek tiek detaliau imti tyrinėti tik septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Apie neverbalinio bendravimo egzistavimą visuomenė sužinojo tik tuomet, kai 1970 metais Julius Fastas išleido knygelę apie "kūno kalbą", kurioje buvo apibendrinti iki tol biheivioristų atlikti neverbalinio bendravimo tyrimai. Tačiau netgi šiandien dauguma žmonių apie "kūno kalbą" nieko nežino, jau nekalbant apie jos vaidmenį ir reikšmę mūsų gyvenime.
Mokslininkai užfiksavo ir aprašė beveik milijoną neverbalinių ženklų ir signalų. Albertas Mehrabianas nustatė , kad bendravimo metu žodžiais (tekstu) perduodama vos 7% informacijos, tuo tarpu vokalas (balso tonas, moduliacija, papildomi garsai) perduoda 38%, o neverbaliniai signalai – net 55% informacijos. Profesorius Birdwhistelis, analizuodamas neverbalinių signalų dalį žmonių tarpusavio bendravime, taip pat gavo panašius rezultatus. Jo atlikti tyrimai parodė, kad žmogus kalba vidutiniškai apie dešimt-dvylika minučių per parą, o vidutinė sakinio trukmė teužima vos dvi su puse sekundės. Kaip ir Mehrabianas, jis nustatė, kad verbalinė tiesioginio bendravimo dalis yra mažesnė nei 35%, o virš 65% informacijos perteikiama neverbaliniu būdu.
Dauguma tyrinėtojų beveik sutaria, kad verbalinis "kanalas" visų pirma naudojamas aktualios informacijos perteikimui, tuo tarpu neverbaliniais kanalais išreiškiamos įvairios tarpusavio santykių peripetijos ir tik retkarčiais jie gali "pavaduoti" verbalinius pranešimus. Nepriklausomai nuo kultūrinės terpės, žodžiai ir judesiai yra be galo tampriai susiję tarpusavyje.
Daugeliui žmonių sunku susitaikyti su mintimi, kad biologiškai, šiaip ar taip sakytume, žmogus visgi yra gyvūnas. Homosapiens yra primatų rūšis, beplaukė beždžionė, kuri išmoko vaikščioti ant dviejų kojų ir turi išlavėjusias, protingas smegenis. Kaip ir kitoms rūšims, mums galioja biologijos dėsniai, kurie kontroliuoja mūsų veiksmus, reakcijas, kūno kalbą ir gestikuliaciją. Keistas ir stebėtinas dalykas yra tai, kad žmonės retai suvokia savo pozą, judesius ir gestus kaip pilnavertį informacijos šaltinį, kurio turinys gali būti visiškai priešingas tai informacijai, kurią pasakoja lūpos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis34.09 KB
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Neverbalinis bendravimas (11) [speros.lt].docx
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • K. Samašonok
Pasidalink su draugais