Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Bendrininkavimo formų samprata, raida, reikšmė

Bendrininkavimo formų samprata, raida, reikšmė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – atskleisti bendrininkavimo formas ir jų baudžiamojo teisinio vertinimo ypatumus galiojančiame Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse bei teismų praktikoje. Bendrininkavimo samprata. Bendrininkavimą apibrėžiantys požymiai. Bendrininkavimo ir organizuoto nusikalstamumo santykis. Bendrininkavimo formos. Bendrininkavimo formos baudžiamosios teisės teorijoje ir praktikoje. Nusikalstamo susivienijimo ir organizuotos grupės atribojimas. Išvados. Summary.

Ištrauka

Greitų ekonominių, socialinių permainų metu oficialioji valdžia paprastai nebeišgali tinkamai atlikti savo pagrindinių funkcijų – vykdyti teisingumo, užtikrinti saugumo. Šitokioms sąlygoms susiklėsčius, didelį mastą įgauna korupcija, auga nusikalstamumo lygis. Taip pat susidaro palanki terpė veikti organizuotoms nusikalstamoms grupėms.
Organizuotas nusikalstamumas naudojasi nacionalinių įstatymų trūkumais ar veiksmingo bendradarbiavimo tarp saugumą užtikrinančių tarnybų šalyse trūkumais, sugeba įvairias būdais išvengti kontrolės. Po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, besiformuojant šalyje rinkos santykiams, pradėtos minėti nusikalstamos grupuotės, vykdančios įvairaus pobūdžio nusikalstamas veikas. Iš esmės organizuotas nusikalstamumas Lietuvos Respublikai buvo naujas socialinis reiškinys, su kuriuo valstybė susiduria iki šiol.
Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 25 straipsnyje įvardytos trys bendrininkavimo formos – bendrininkų grupė, organizuota grupė ir nusikalstamas susivienijimas, tačiau teigti, jog viena kuri nors iš minėtų bendrininkavimo formų yra pavojingesnė visuomenei, negalima, nes bet kuria bendrininkavimo forma padaroma žala paprastai būna daug didesnė nei pavienių asmenų padarytų nusikaltimų. Kita vertus, lyginant bendrininkavimo formas tarpusavyje, galima pagrįstai teigti, jog iš visų bendrininkavimo formų mažiausiai pavojinga bendrininkų grupė, sunkiausias pasekmes sukelia nusikalstamas susivienijimas.
Užkirsti kelią bendrininkų padaromiems nusikaltimams trukdo tai, jog tai yra latentiškas, struktūriškai sudėtingas socialinis reiškinys.
Objektas. Bendrininkavimas ir jo formos galiojančiame Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse, jų baudžiamasis teisinis vertinimas.
Problema. Konkrečios bendrininkavimo formos pasižymi identifikacinių požymių sudėtingumu, jie nevienodai suprantami, dėl to kyla daugybė jų teisinio vertinimo ir atribojimo teorinių ir praktinių problemų. Bendrininkavimo formų kriminologinių tyrimų Lietuvoje buvo atlikta negausiai. Išlieka daugybė bendrininkavimo formų teisinio vertinimo problemų ir neaiškumų. Tiksliai nustatyti kiekvienos iš jų požymius – aktuali teorinė ir praktinė problema.
Tikslas – atskleisti bendrininkavimo formas ir jų baudžiamojo teisinio vertinimo ypatumus galiojančiame Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse bei teismų praktikoje.
Uždaviniai :
1. Įvardyti bendrininkavimo sampratą apibrėžiančius požymius
2. Apibrėžti bendrininkavimo ir organizuoto nusikalstamumo santykį
3. Palyginti atskiras bendrininkavimo formas ir jų reikšmę teisingumo vykdyme
4. Atriboti nusikalstamą susivienijimą nuo organizuotos grupės
Metodai. Darbe remiamasi lyginamuoju, loginiu, teisės aiškinimo metodais.
Literatūra. Darbe analizuojamas galiojantis Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas, taip pat 1961 m. Baudžiamasis kodeksas. Darbe vadovaujamasi teisininkų V. Piesliako, A. Gutausko darbais, teisės aktais ir remiamasi teismų praktika. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Dydis33.64 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendrininkavimo formu samprata raida reiksme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Abramavičius
Pasidalink su draugais