Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Stresas ir jo įveikimas (3)

Stresas ir jo įveikimas (3)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Tikslas: išanalizuoti stresą ir pateikti jo įveikimo būdus. Streso sąvoka. Stresoriai. Streso reakcijos. Streso įveikimas. Išvados.

Ištrauka

Stresas, jo įtaka sveikatai bei galimybės įveikti stresą dabartinėje psichologijoje yra bene viena iš dažniausiai tyrinėjamų, studijuojamų, eskaluojamų temų. Daugelis stresų bei įtampų rodiklių nuolat gausėja, vis daugėja jų sukeltų susirgimų. Stresas reiškia vidinį spaudimą, įtampą, pasireiškiančią kvėpavimo sunkumais, raumenų įtampomis. Kartais organizmas reaguoja į stresą smegenų aktyvumo pokyčiais. Streso paveikti žmonės lengviau pa¬žeidžiami, kasdieniai sunkumai mažina jų darbingumą, menkina darbo kokybę. Didelio streso ištiktas, žmogus tampa išsiblaškęs arba tiesiog ,,pasiduoda" ir vengia krūvio, įtampos (bent jau mintyse).
Įdomu tai, kad bene iki 6-tojo XX a. dešimtmečio apie stresą psichologijos moksle beveik nebuvo kalbama. Tiesa tai, ką mes dabar vadiname stresu arba atsparumu stresui, anksčiau buvo apibrėžiama kaip frustracija ir fustracijos tolerancija. Be to, stresinė būsena buvo apibrėžiama kaip nerimas, universalus žmogiškas motyvas, verčiantis mus elgtis vienaip ar kitaip. Buvo kalbama apie somatinį (kvėpavimo, širdies ritmo, kraujotakos, virškinimo sistemų pakitimais pasireiškiantį) ir psichologinį (baime, prislėgtumu, nuogąstavimais pasireiškiantį) nerimą. Dar buvo skiriamas signalinis, normalus (pranešantis apie galimus pavojus, be to, būdingas ir gyvūnams, ir žmonėms) ir patologinis nerimas. Pastarasis pasireiškia tuomet, kai, atrodytų, realių priežasčių nuogąstauti arba realaus pavojaus gyvybei nėra; be to, šis nerimas yra pernelyg intensyvus ir sunkiai valdomas. Pastebėję ir tyrinėję gana dažnas patologinio arba tiesiog nepagrįsto nerimo apraiškas šeštojo dešimtmečio psichologai savo laikotarpį netgi vadino ,,nerimo amžiumi". Dabar, atrodo, ir psichologai, ir kiti žmonės savo laikotarpį linkę vadinti ,,streso amžiumi". Tačiau, kaip ir sėkmė, laimė ar nesėkmė, kiekvienam mūsų streso sąvoka turi skirtingą reikšmę.
Tikslas: išanalizuoti stresą ir pateikti jo įveikimo būdus.
Temos aktualumas: šiais laikais žmonės nuolat susiduria su stresinėmis situacijomis darbe, asmeniniame ar visuomeniniame gyvenime. Šie sunkumai gali išsekinti žmones psichiškai, fiziškai bei emociškai, todėl stresas yra neišvengiama mūsų gyvenimo dalis.
Uždaviniai:
pateikti streso sampratą;
apžvelgti stresorius, įtakojančius streso atsiradimą;
apibūdinti streso reakcijas;
išanalizuoti streso įveikimo būdus;
apibendrinti ir pateikti išvadas.
Problema yra ta, kad šiuolaikinėje visuomenėje yra daug priežasčių, įtakojančių streso atsiradimą. Todėl žmonės turi žinoti būdus, padedančius kuo greičiau stresą įveikti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis23.94 KB
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stresas ir jo iveikimas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • lekt. D. Papečkienė
Pasidalink su draugais