Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Šiaulų miesto suaugusiųjų gyventojų nerimo psichosocialiniai asektai

Šiaulų miesto suaugusiųjų gyventojų nerimo psichosocialiniai asektai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Darbo tikslas: ištirti ir įvertinti Šiaulių miesto suaugusių gyventojų nerimą psichosocialiniu aspektu. Nerimo samprata. Nerimo simptomatika. Veiksniai, įtakojantys nerimą. Teoriniai psichosocialiniai nerimo aspektai. Psichologinės nerimo teorijos. Socialiniai nerimo aspektai. Nerimo poveikis gyvenimo kokybei. Gyvenimo kokybės samprata. Gyvenimo kokybė ir nerimas medicininiu požiūriu. Gyvenimo kokybė ir nerimas socioekonominiu požiūriu. Nerimo sutrikimų paplitimas Lietuvoje. Nerimo sutrikimų paplitimas Europoje. Šiaulių miesto suaugusių gyventojų nerimas psichosocialiniu aspektu. Tyrimo metodai ir kontingentas. Tyrimo rezultatai. Psichosocialiniai aspektai priklausomai nuo lyties ir šeimyninės padėties. 2 nerimo sukeliamos pasekmės. Išvados.

Ištrauka

Didėjant gyvenimo tempui, keičiantis įpročiams, vis daugiau žmonių kenčia nuo nervinės įtampos, nerimo. Pastaruoju metu nerimo sutrikimai įgauna vis didesnį mastą. Nuolat žmogų kamuojantis nerimas veikia psichologinę būseną, mažina socialinius ir profesinius pasiekimus, ima trukdyti susidoroti su stresinėmis situacijomis, atlikti kasdieninius darbus, džiaugtis gyvenimu.
Problemos aktualumas. Nerimo sutrikimas – vienas iš dažniausių psichikos sutrikimų. Daugėja žmonių, kurie skundžiasi nerimastingumu, nepasitikėjimu savimi, emociniu nestabilumu.
Žmonės dažnai skundžiasi išgyvenantys nerimą – slegia atsakomybė šeimoje ir darbe, nerimą kelia kasdieniniai rūpesčiai. Asmens funkcionavimo sritims - gyvenimo būdui, laisvalaikiui, fizinei ir psichinei sveikatai – didelę įtaką turi socialinė ekonominė padėtis. Nuolatinė psichinė įtampa pasireiškia kasdieniniu nerimu ir rūpesčiu dėl įvairiausių įvykių ir reiškinių. Šį emocija šalia negatyvių išgyvenimų užima ypatingą vietą, nes tampa dažnai sumažėjusio darbingumo, veiklos produktyvumo ir problemų bendravime priežastimi. Žmogus linkęs į padidėjusį nerimastingumą, dažnai susiduria ne tik su psichologinėmis problemomis, bet ir su įvairiomis somatinėmis ligomis.
Darbo tikslas: ištirti ir įvertinti Šiaulių miesto suaugusių gyventojų nerimą psichosocialiniu aspektu.
Uždaviniai:
1. Naudojant mokslinę literatūrą, išanalizuoti nerimo sampratą, jo poveikį ir paplitimą.
2. Išanalizuoti nerimo pobūdį priklausomai nuo demografinių rodiklių: lyties ir šeimyninės padėties.
3. Įvertinti nerimo sukeliamas pasekmes.
Emocijų ir jausmų šaltinis yra pati objektyvi tikrovė. Žmogus emocionaliai bendrauja su
realiu pasauliu, jame esančiais daiktais ir reiškiniais, įvairiai juos pergyvena. Skirtingai negu pažinimo procesai, emocijos yra ne pačių daiktų ar tikrovės reiškinių, bet jų tarpusavio santykių su žmogaus veiklos poreikiais ir motyvais atspindys.
Priklausomai nuo to, ar yra patenkinami socialiniai poreikiai bei visuomenės keliami reikalavimai, atsiranda teigiami arba neigiami emociniai išgyvenimai.
Nerimas - subjektyviai nemaloni psichikos būsena, kai žmogus jaučia vidinę įtampą, negali susikaupti, patiria nemalonius organizmo pokyčius, raumenų įsitempimą, kuris atsiranda dėl stipraus afekto išgyvenimo (Gedminas, 2009).
Kadangi nerimas yra difuziškas, jis yra pralaidus: neturėdamas konkretaus objekto, jis gali prisirišti prie dalykų, bruožų arba situacijų, kuriose gludi netiesioginė (nors pasąmoningai tiksli) reakcija į tai, kas iš pradžių ją sukėlė (Daubaras, 2004).
Nerimas, anot Kočiūno (1995) yra reaktyvi fiziologiniu požiūriu būsena, kuri sukelia fiziologinius pokyčius, parengiančius organizmą kovai – pasitraukti ar priešintis. Nerimas pasireiškia trimis organizmo lygiais: ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos diplominis darbas
KategorijaPsichologija
TipasDiplominiai darbai
Apimtis46 puslapiai 
Dydis248.2 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siaulu miesto suaugusiuju gyventoju nerimo psichosocialiniai asektai. [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais