Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Skyrybų statistika ir skyrybų priežastys

Skyrybų statistika ir skyrybų priežastys

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Tikslas yra sužinoti Lietuvos skyrybų statistiką – kiek jų įvyksta per metus, kokio amžiaus vyrai ir moteris skiriasi, kiek metų pragyvenę santuokoje skiriasi, ir kiek buvo susilaukę vaikų. Skyrybų statistikos. Skyrybų priežastys. Kitos priežastys skatinančios skyrybas. Skyrybų pasekmės. Kaip pabandyti išvengti skyrybų. Išvados.

Ištrauka

Skyrybos – tai santuokos nutraukimas, kai sutuoktiniai yra gyvi. Skyrybos keičia kiekvieno šeimos nario tolimesnį gyvenimą, taip pat skaudina ir jų artimus asmenis. Labiausiai dėl skyrybų išgyvena šeimoje augantys vaikai, bei vyresnio amžiaus asmenys, kurie santuoką laiko šventu dalyku (Blėdienė A., 2006).
Pasirinkau skyrybų tema, nes kaip socialinė problema šiais laikais ji iš ties aktuali. Didėjant skyrybų skaičiui, nors ir neženkliai rodo, kad šiuolaikinei visuomenei – šeima, nebėra tokia didelė vertybė, kaip ankstesniais laikais.
Pagrindinis šio rašto darbo tikslas yra sužinoti Lietuvos skyrybų statistiką – kiek jų įvyksta per metus, kokio amžiaus vyrai ir moteris skiriasi, kiek metų pragyvenę santuokoje skiriasi, ir kiek buvo susilaukę vaikų. Taip pat sužinoti kiek šiais laikais kainuoja skyrybų procesas. Kitas tikslas – kodėl žmonės skiriasi, kokios priežastys tai lemia, nes dažniausiai girdime, kad "nesutapo charakteriai", nenorėdami viešinti savo asmeninių bėdų. Taip pat sužinoti kokios skyrybų pasekmės būna sutuoktiniams, vaikams ar net visuomenei. Galiausiai pateikti keletą būdų, kaip išvengti konfliktų, kurie dažnai nuveda skyrybų link.
Remiantis Lietuvos Statistikos Departamento duomenimis nustatyta, jog 2007 metais Lietuvoje susituokė 23065 porų, o išsiskyrė 11336. Daugiau nei dešimtmetį ištuokų rodiklis yra pastovus. Pagal 2006 metų duomenis, galime pastebėti, kad daugiau porų išsiskiria gyvenančių mieste (7946) negu kaime (3256). Atsižvelgiant pagal žmonių amžiaus rodiklius, vyrai dažniausiai skiriasi sulaukę 30-39 metų, o moterys sulaukusios 25-34 metų. Pragyvenimo amžius santuokoje užfiksuotas 5 ir daugiau metų, po kurių žmonės skiriasi. Daugiausiai skyrybų įvyksta žmonėms susituokusiems pirmą kartą, tačiau būna ir skyrybų antrose santuokose. Taip pat Demografijos metraštyje 2006 metų, nurodoma, kad daugiausiai šeimų išsiskyrė turėdamos 1 arba 2 vaikus, iš jų taip pat gyveno mieste. Pagal pilietybę daugiausiai susituokią Lietuvoje ir išsiskiria abu asmenys turintys Lietuvos pilietybes. Daugiausiai ištuokų per 2006 metus buvo užregistruota spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesiais.
Taip pat yra duomenų, jog moterys dažniausiai yra skyrybų iniciatorėmis. Jos neša skyrybų pareiškimus nebenorėdamos aukotis šeimai ar dėl kitų šeimoje vykstančių priežasčių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis19.91 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skyrybu statistika ir skyrybu priezastys [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Kazlauskaitė
Pasidalink su draugais