Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas (5)

Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas (5)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – apibūdinti kokia yra Konstitucinio Teismo vieta Lietuvos valdžios organų sistemoje. Lietuvos respublikos konstitucija. Konstitucijos apsaugos klausimas. Lietuvos respublikos konstitucinis teismas. Lietuvos respublikos konstitucinio teismo veiklos principai. Konstitucinio teismo sudarymo tvarka. Konstitucinio teismo funkcijos ir įgaliojimai. Konstitucinio teismo vieta Lietuvos valstybės valdžios institucijų sistemoje. Išvados.

Ištrauka

Valstybės valdžią Lietuvoje vykdo Seimas, Respublikos Prezidentas ir Vyriausybė. Tačiau valdžios galias riboja Konstitucija. Šios dvi konstitucinės normos sudaro vieningą visumą, kuri apibūdina vieną svarbiausių teisinės valstybės bruožų – kiekviena valdžia turi tiek galių, kiek jų valdžioms suteikia steigiamoji valdžia – Tauta.
Konstitucija – svarbiausia šalies teisės aktas, kurio aukščiausios galios normose įtvirtinti valstybės valdžios organizacijos ir veiklos principai, laiduojantys valdžios demokratinį pobūdį, apibrėžiantys jos funkcijas, nustatantys valdžios santykį su žmonėmis.
.Konstitucinis teismas – institucija, kurios paskirtis užtikrinti konstitucijos viršenybę teisės sistemoje, laiduoti konstitucijos principų, normų bei institutų apsaugą. Pagrindinės šių uždavinių įgyvendinimo forma – tyrimas ir vertinimas, ar teisės aktas, jo normos neprieštarauja konstitucijai.
Konstitucinis teismas yra svarbiausia konstitucijos apsaugos mechanizmo dalis, institucija, kuri spręsdama ginčus dėl įstatymų ir poįstatyminių aktų atitikties konstitucijai užtikrina, kad pirma pačios valstybės valdžios institucijos besąlygiškai laikytųsi šalies pagrindinio įstatymo.
Tikslas – apibūdinti kokia yra Konstitucinio Teismo vieta Lietuvos valdžios organų sistemoje.
Uždaviniai:
1. Apibūdinti, kas yra Konstitucija ir kaip ją apsaugoti.
2. Apibrėžti, kas yra Konstitucinis Teismas, kokia jo sudėtis.
3. Aprašyti Konstitucinio Teismo veiklos principus, sudarymo tvarką, funkcijas ir įgaliojimus.
4. Apibrėžti Konstitucinio Teismo vietą Lietuvos valstybės organų sistemoje.
P. Leonas rašė: "Mes gyvename ne laukinių, bet kultūringų žmonių gyvenimu, todėl be įstatymų nė valandos negalime apsieiti, o iš karto neįmanoma yra sukurti įstatymus visoms gyvenimo sritims tvarkyti, dėl to tenka naudotis tais įstatymais, kad ir netobulais, kurie pas mus veikė prieš karą ir prie kurių mes pripratome, kiek jie neprieštarauja mūsų valstybės demokratintiems dėsniams ir Konstitucijai.
Sąvoka "konstitucija" vartojama dviem prasmėmis: formaliąja (juridinė konstitucija) ir materialiąja (faktinė konstitucija).
Konstitucija formaliąja prasme suvokiama kaip pagrindinis šalies įstatymas, turįs aukščiausią galią; toks įstatymas priimamas ir keičiamas ypatinga tvarka, jis nustato valstybės valdžios organizaciją, asmens ir valdžios santykius. Juridinė konstitucija – aukščiausios galios normos ir principai, reguliuojantys atitinkamus socialinius santykius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis20.97 KB
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Šimkienė
Pasidalink su draugais