Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Šeimoje, auginančioje paauglį, kylančios problemos ir jų sprendimo būdai

Šeimoje, auginančioje paauglį, kylančios problemos ir jų sprendimo būdai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Paauglystė. Paauglystė - krizė vaikams. Paauglystė – krizė ir tėvams. Iškylančių problemų šeimoje sprendimas. Paauglio noras būti savarankiškam ir laisvam. Paauglių agresyvumas. Seksas – neišsprendžia emocinių problemų. Išvados.

Ištrauka

Bendravimas yra daugialypis reiškinys. Bendravimu vadiname ir daugelį metų trunkančią draugystę, ir susirašinėjimą elektroniniu paštu, ir aktoriaus pasirodymą publikai.
Kodėl žmonės bendrauja? Trumpai atsakyti į šį klausimą galima taip - todėl, kad bendraujant galima sėkmingai tenkinti daugelį svarbių savo poreikių: keičiamasi informacija, suteikia galimybę geriau suprasti ir pažinti save pačius, bendraudami dalijamės savo mintimis ir jausmais, atskleidžiame kitiems savo individualybę, darome įtaką aplinkiniams ir panašiai.
Poreikis bendraujant – yra įvairi žmogaus socialinių poreikių išraiška. Socialiniai poreikiai veikiausiai įgyjami gyvenant tarp kitų ir įsisavinant visuomeninio gyvenimo normas. Šios normos perimamos vaikystėje iš mus supančių žmonių. Taip pat yra manoma, kad didesnę įtaką elgesiui turi pozityvūs poreikiai – bendrumo, prieraišumo, meilės.
Bendrumo poreikis patenkinamas, pavyzdžiui, kai žmogus turi šeimą, kurios narius sieja šilti jausmai. Būtent šeima žmogui, o ypač vaikui, kuris turi pavyzdžiais mamą ir tėtį, yra labai svarbus darinys.
Šiame darbe apžvelgsiu šeimos narių santykius; šeimos, kurioje yra paauglių. Būtent šis gyvenimo tarpsnis būna sunkiausias tiek vaikams, kurių nesupranta tėvai, tiek tėvams – kurie "tokie nebuvo" arba "jų laikais taip nebuvo". Taip laikas keičiasi, tačiau šis laikotarpis – paauglystė – niekur nedingsta, tik pasireiškia kitokia išraiška.
Visi suaugusieji kažkada yra buvę paaugliai ir prisimena savo psichologines problemas, išgyventas bręstant. Susidūrę su "aštriais" paauglio elgesio "kampais", tėvai neskuba keisti savo pozicijos jo atžvilgiu, tiesiog stengiasi prisitaikyti ir padaryti taip, kad jiems tai būtų priimtina. Dėl ko konfliktuoja tėvai su paaugliais vaikais, kokios iškyla abipusės problemos, ir bandysiu apžvelgti šiame darbe.
Paauglystė – kritinis amžiaus tarpsnis. Tai saviraiškos laisvės ir savęs ieškojimo metas. Paaugliai bando spręsti savęs pažinimo problemą. Psichologiniu požiūriu šis amžiaus tarpsnis yra vienas sudėtingiausių, prietaringiausių ir įdomiausių.
Lietuvoje dažnai nesutariama dėl paauglystės chronologinių ribų. Tai laikotarpis tarp vaikystės ir suaugusiojo amžiaus, trunkančio nuo 14 iki 25 metų vyrams ir nuo 12 iki 21 metų moterims. Kiti paauglystės pradžią nurodo jau nuo 10 metų amžiaus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis19.6 KB
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimoje auginancioje paaugli kylancios problemos ir ju sprendimo budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • doc. A. Petrulytė
Pasidalink su draugais