Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Vaiko raida nuo gimimo iki paauglystės

Vaiko raida nuo gimimo iki paauglystės

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įžanga. Vaisius – žmogaus raidos pradžia. Naujagimystė ir kūdikystė. Vaikystė (ankstyvoji, pirmoji, antroji). Paauglystė. Išvados.

Ištrauka

Vaiko raida nuo gimimo iki paauglystės. Kodėl šitas klausimas taip mane domina? Aš manau, kad būtent šiais gyvenimo tarpsniais formuojasi žmogaus asmenybė. O kaip suformuoti tokią asmenybę, kad su pasididžiavimu būtų galima pasakyti: tai yra mano sūnus, mano dukra!
Kiekvieno žmogaus raida, vystymasis – tai tarsi fontanas (kaip šitame paveikslėlyje), mūsų gyvenimas susideda iš tam tikrų dalių, o svarbiausias aspektas yra fundamentas, kuris ir laiko visą mūsų asmenybę. Jau suaugęs žmogus gali koreguoti vienaip ar kitaip savo požiūrį, poreikius, tačiau viskas priklauso nuo to, kokia gi buvo pradžia, koks "bagažas" įduotas jam tėvų, globėjų, artimų žmonių ar pan.
Mano manymu, šiuo klausimu negalima kalbėti neatsižvelgus į vaisiaus vystymosi ypatumus. Viskas, kas vyksta motinos įsčiuose – didžiulė paslaptis. Daug tyrimų atliekama tam išsiaiškinti. Tų tyrimų dėka mamos žino, ką daryti norint nepakenkti vaisiaus raidai, kokių vystymosi sutrikimų galima išvengti, o kokių – ne.
Kitas svarbus etapas yra kūdikystė. Ir vėlgi, priklausomai nuo to, kiek tėvai skiria dėmesio savo "tik rėkiančiam ir valgančiam ryšulėliui", vystosi ar viskuo patenkintas ir aprūpintas vaikas, ar pyktas, negaunantis net šypsenos ir šilto žodžio, jau dabar tampantis agresyvus žmogutis.
Nėra pasekmės be priežasties. Kokia buvo kūdikystė, tokia bus vaikystė. Kiek priklauso nuo pačių tėvų, koks užaugs jų vaikas?! Jeigu vaikas namie randa girtus tėvus, smurtą, neapykantą visam pasauliui, tai jis auga agresyvus, pasipiktinęs, be gailesčio sau ir kitiems. Dažniausiai pasuka nusikaltimo ir prievartos keliu. Taip būna ir su per daug lepinamais vaikais. Visai priešingas vaizdas mylinčioje, rūpestingoje šeimoje. Vaikas žino, kad atėjęs namo ras tėvus, kuriems gali pasiguosti, pasipasakoti, su jais jaučiasi ramus ir saugus. Manau, iš tokio vaiko užaugs geras tėvas ar mama, jis pasieks savo tikslą gyvenime, bus mylimas aplinkinių ir artimųjų.
Žinoma, pats sunkiausias vystymosi etapas yra paauglystė. Kaip nesuklysti tėvams, kaip pastūmėti bręstantį savo vaiką norima linkme, kaip rasti bendrą kalbą ir likti reikalingais? Manau visi tėvai, kuriems rūpi savo vaikai, nuolat užduoda sau tokius klausimus.
Savo darbe aš pasistengsiu atsakyti į visus šiuos rūpimus klausimus. Manau, šis darbas padės ir man užauginti tokį vaiką, kad man nebus gėda pasakyti: tai yra mano sūnus ir aš juo didžiuojuosi. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis23.72 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiko raida nuo gimimo iki paauglystes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. G. Morozova
Pasidalink su draugais