Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Teisės į privataus gyvenimo neliečiamumą bei teisės į informaciją problema

Teisės į privataus gyvenimo neliečiamumą bei teisės į informaciją problema

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Teisės į privataus gyvenimo neliečiamumą bei teisės į informaciją problema. Įvadas. teisės į privataus gyvenimo neliečiamumą. Telefono pokalbių klausymasis. Tarnybinis piktnaudžiavimas asmens duomenimis. Privatumo pažeidimai spaudoje ir televizijoje. Asmens kodas. Asmens identiteto demonstravimas. Teisės į informaciją problema. Privatumo ir laisvės tvirtovė. Teisė gauti informaciją. Išvados.

Ištrauka

Teisė į privataus gyvenimo neliečiamumą vis dar nepakankamai suvokiama ir identifikuojama šiuolaikinėje Lietuvos visuomenėje. Prezidentinė krizė aiškiai pademonstravo didelius kišimosi į privatų asmens gyvenimą mastus ir apsaugos mechanizmų nuo piktnaudžiavimo galimybėmis skverbtis į privatų gyvenimą stoką. Nei periodiniai rinkimai, nei demokratinė politinės valdžios sandara savaime negarantuoja demokratijos.
Demokratija- valdymo forma, kurioje visi piliečiai turi teisę dalyvauti šalies valdyme, skirtingai nuo valdymo formos, kurioje tokia teisė priklauso vienai klasei, išskirtinei grupei arba autokratui. Šią teisę piliečiai įgyvendina tiesiogiai referendumuose ir plebiscituose arba per savo išrinktus atstovus.
Asmens privataus gyvenimo neliečiamumo principas yra įtvirtintas Lietuvos Respublikos Konstitucijos 22 straipsnyje. Šiame straipsnyje numatyta, kad žmogaus privatus gyvenimas neliečiamas. Asmens susirašinėjimas, pokalbiai telefonu, telegrafo pranešimai ir kitoks susižinojimas neliečiami. Informacija apie privatų asmens gyvenimą gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu ir tik pagal įstatymą. Pažymėtina, kad minėtos nuostatos yra skirtos garantuoti kiekvieno asmens, taip pat ir neįgalaus asmens teisę į privatų gyvenimą ir jo neliečiamumą.
Bet kokios problemos sprendimas pradedamas nuo informacijos rinkimo. Teisę gauti informaciją iš visų valstybinių institucijų garantuoja Visuomenės informavimo įstatymas. Šis įstatymas nustato viešosios informacijos rinkimo, rengimo, skelbimo ir platinimo tvarką, viešosios informacijos rengėjų, skleidėjų, jų dalyvių, žurnalistų ir jų veiklą reglamentuojančių institucijų teises, pareigas ir atsakomybę.
Informacija ir švietimas išvaduoja žmones iš moralinio skurdo spąstų, tačiau informacijos gavimą riboja ne tik laiko trūkumas, bet ir pinigų neturėjimas, dėl ko nemažai žmonių negali užsisakyti ar nusipirkti laikraščių, knygų, todėl negauna informacijos.
Žiniasklaida, įkūnydama laisvę reikšti didžiulę idėjų, informacijos bei nuomonių įvairovę ir būdama tuo mechanizmu, kurio pagalba galima netrukdomai keistis informacija, turi didelę galią paveikti visuomenės gyvenimą. Taigi, ji atlieka svarbų vaidmenį ugdant informuotą pilietį, galintį rinktis, kokia visuomenės ir valdymo forma geriausiai atitinka jo poreikius. Kaip pažymėjo Europos Žmogaus Teisių Teismas, spaudos laisvė yra viena iš geriausių priemonių visuomenei formuojant nuomonę apie jos politinių lyderių pažiūras ir idėjas. Ji taip pat suteikia politikams galimybę sužinoti ir atsižvelgti į visuomenės nuomonę. Tuo būdu, spaudos laisvė įgalina visus dalyvauti laisvose politinėse diskusijose, kurios yra viena iš svarbiausių demokratinės visuomenės idėjų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis23 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasCheminės technologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises i privataus gyvenimo nelieciamuma bei teises i informacija problema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Vygintas Šliauteris
Pasidalink su draugais