Išplėstinė paieška
 
 

Šeimos analizė (3)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Socialinės, ekonominės ir demografinės šeimos sąlygos. Ikivedybiniai santykiai. Šeimos mikroaplinka. Šeimos stadijos. Sutuoktinių asmenybių tyrimas. Šeimos planai: ateities perspektyvos. Apibendrinimas.

Ištrauka

Mano pasirinkta šeima susideda iš 4 asmenų: tėvas Domantas, mama Aušrinė ir du vaikai: Mantas ir Augustas . Abu tėvai yra bendraamžiai: 39 metų, Mantui šešeri, o Augustui 17 metų.
Šeima gyvena viename iš didžiųjų Lietuvos miestų, gyventojų skaičius jame ≈ 130 tūkstančių gyventojų. Aušrinė yra namų šeimininkė, turi aukštąjį išsilavinimą, tačiau kai gimė pirmasis sūnus, nuo to laiko niekur nedirbo ir atsidavė šeimai. Po 10 metų susilaukė antrojo sūnaus. Mantukas nelanko vaikų darželio, todėl didžiąją laiko dalį mama praleidžia su vaiku. Domantas jau labai seniai dirba vienoje miesto įmonėje ir yra savo srities specialistas, neseniai paaukštintas pareigose ir vadovauja kelių žmonių kolektyvui. Jie mano, jog yra viduriniojo sluoksnio atstovai.
Gyvenamąja erdvę apibūdina dviejų kambarių butas viename iš miegamųjų miesto rajonų. Penkiaaukštis, dviejų laiptinių namas pastatytas maždaug prieš 13 metų. 64 kvadratinių metrų butas neprivatizuotas ir kol kas priklauso valstybei, jį darbovietė skyrė Domantui, kaip jaunam specialistui. Į jį įsikėlė gyventi, kai Augustui buvo ketveri metai. Šeima gyvena penktame aukšte, visi buto langai atsiveria į rytinę miesto pusę. Įėjus į butą – nedidelis prieškambaris.Vienas kambarys paskirtas paaugliui sūnui, kur jis įsirengęs savo erdvę, svetainė kartu yra ir šeimos miegamasis, čia, kartu su tėvais miega ir mažasis Mantukas. Šiuos abu kambarius skiria virtuvė. Vonia ir tualetas atskiri, šalia vonios – kambarys-sandėliukas nedažnai naudojamiems daiktams susidėti.
Daugiausia laiko šeima praleidžia svetainėje. Domanto darbas pamainomis, tenka dirbti naktimis. Iki darbo dažniausiai važiuoja automobiliu apie 15 minučių. Kai vyras dirba naktį, Aušrinė su vaikais kartais eina nakvoti pas savo tėvus, kad ryte grįžęs vyras galėtų pailsėti, nes mažasis Mantas ryte prabunda anksti ir nori žaisti.
Pagrindinį šeimos biudžetą sudaro vyro gaunamos darbinės pajamos. Domantas labai nagingas, todėl prie pagrindinių pajamų prisiduria papildomai dirbdamas kitus darbus, kartais savaitgaliais. Šeimos biudžetas tvarkomas protingai, numatant išlaidų ir pajamų santykį.
Psichologinės įžvalgos:
1. Nors Aušrinė ilga laiką nedirba, tačiau neturi savirealizacijos poreikio, nes save pakankamai gerai realizuoja šeimoje. Manau nerimo turėtų būti dėl socialinių garantijų nebuvimo ateityje.
2. Šeimai nepakanka gyvenamosios erdvės, tačiau psichologinis klimatas palankus, harmoningas. Į gyvenamojo ploto trūkumą šeima žiūri pozityviai (kaip yra - taip gerai, kitiems dar blogiau).
3. Šeimos pajamos nėra ypatingai didelės, tačiau protingai tvarkomas šeimos biudžetas leidžia geriau tenkinti šeimos narių poreikius, teigiamai veikia vaikus. Jiems tai akivaizdi tvarkingumo, rūpestingumo ir atsakomybės už save bei kitus mokykla.
4. Vyro darbo grafikas verčia kitus šeimos narius planuoti veiklos ir poilsio režimą, tačiau tai padeda išvengti destrukcijos, sumaišties, stresų šeimoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Dydis36.75 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimos analize (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • V. Dapkevičienė
Pasidalink su draugais