Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Vaikų psichologinis konsultavimas

Vaikų psichologinis konsultavimas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Vaikų psichologinio konsultavimo apibūdinimas. Vaikų ir suaugusiųjų psichologinio konsultavimo skirtumai. Šeimos vaidmuo vaikų psichologiniam konsultavime. Pagrindinės vaikų konsultavimo teorinės kryptys. Psichoanalitinė - psichodinaminė kryptis. Elgesio kognityvinė kryptis. Egzistencinė – humanistinė kryptis. Vaikų konsultavimo technikos. Žaidimų terapija. Meno terapija. Psichodrama metodas. Pasakų sekimas, kūrimas, istorijų pasakojimas Biblioterapija. Išvados.

Ištrauka

Psichologinis konsultavimas – tai psichologinė pagalba žmonėms, kuriems iškyla kasdieninio gyvenimo sunkumų. Psichologinis konsultavimas grindžiamas profesiniu santykiu tarp kvalifikuoto konsultanto ir kliento. Dažniausiai šis procesas vyksta tarp dviejų asmenų, tačiau galima konsultuoti ne vieną asmenį, o visą šeimą ar grupę. Psichologinis konsultavimas yra skirtas padėti klientams išsiaiškinti ir suprasti tai, kas vyksta jų gyvenimo erdvėje, išmokti siekti tikslo prasmingai, pagrįstai remiantis ir sprendžiant emocinio ir tarpasmeninio pobūdžio problemas. (Kočiūnas,1995). Psichologinis konsultavimas turi daug rūšių, viena jų – vaikų psichologinis konsultavimas. Vaikai, taip pat, kaip ir suaugę turi problemų, kurios kartais suaugusiems yra nepastebimos, tačiau patiems vaikams jos atrodo "katastrofiškos". Vaikų psichologiniai sunkumai pradeda ryškėti nuo 4-6 metų. Psichologų teigimu, tokio amžiaus vaikai jau susiduria su vidiniais prieštaravimais ir turi sunkumų bendraujant šeimoje. Vaikui sulaukus 7-9 metų, jis susiduria su tokiais gyvenimo pokyčiais kaip mokykla, nauji draugai, padidėjusi atsakomybė, atsiranda pareigos, reikalaujančios savarankiškumo, aktyvesnio bendravimo ir t.t. Tada iškyla naujų sunkumų - tiek šeimoje, tiek mokykloje (Navaitis, 1997).
Taip pat ir psichologai, pedagogai tėvai nuolat susiduria su įvairiomis vaikų ir paauglio elgesio, bendravimo sutrikimų apraiškomis. Dažniausiai skundžiamasi - neadaptyviu, situacijai neadekvačiu bendravimu su tėvais, pedagogais ir bendraamžiais, agresyviu, delinkventišku elgesiu, emociniais sutrikimais, sutrikusiai mokymosi motyvacija, nenoru ir nesugebėjimu mokytis, visuomenėje įprastų elgesio normų nepaisymu, atsipalaidavimo tendencijomis, pasireiškiančiomis malonumų ir nepatirtų įspūdžių ieškojimu alkoholyje, narkotikuose, orgijose. (Vaikų psichologinis konsultavimas, 1999).
Todėl labai svarbu kalbėti apie vaikų psichologinį konsultavimą, nes tik tokiu būdu bus galima padėti vaikams ir juos supantiems žmonėms spręsti iškilusias problemas ir tuo pačiu padėti vaikui augti ir vystytis tinkama linkme. Kad suvoktume, kaip galima padėti vaikui, pirmiausiai šiame darbe bus aptarta vaikų psichologinio konsultavimo samprata, šeimos daroma įtaka vaikų konsultavimui, o vėliau kaip skirtingos psichologinės kryptys rekomenduoja konsultuoti vaiką ir kokios technikos yra naudojamos, kad būtų atrasta, įvardyta, sprendžiama ir galiausiai įveikta vaiką kamuojanti problema. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Dydis31.61 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word vaiku psichologinis konsultavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • L. Bakševičius
Pasidalink su draugais