Išplėstinė paieška
 
 

Sociometrija (2)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Sociometrinis testas. Pasirinkimų apribojimai. Sociometrinių pasirinkimų kriterijai. Sociometrinio testo organizavimas ir atlikimas. Sociometrinio testo duomenų analizė. Sociograma pagal mokymosi kriterijų. Išvados.

Ištrauka

Socialinėje psichologijoje naudojami įvairūs apklausos metodai. Jais galima greitai gauti informaciją iš labai didelių žmonių grupių. Pvz., apie kokių nors gamtinių ar kultūrinių vertybių paklausą, apie televizijos žiūrovų skonius, apie atskirų socialinių grupių pažiūras į tam tikrus reiškinius ir pan. Pagrindinės apklausos metodų rūšys yra šios: anketų metodas, interviu metodas, sociometrinis metodas, poliarinių profilių metodas. Visi šie metodai turi bendrų bruožų, būtent: 1) visuose pateikiami klausimai, į kuriuos turi atsakyti tiriamieji asmenys; 2) parengiama speciali taktika, kad būtų gaunami kuo patikimesni atsakymai; 3) visi šie metodai remiasi atsakančiųjų savistabos duomenimis; 4) yra parengta speciali gautos medžiagos sutvarkymo technika. Bendri reikalavimai šiems metodams yra tokie: 1) neturi būti dviprasmiškų klausimų, neaiškios reikšmės žodžių; 2) klausimai turi atitikti tiriamųjų interesus, žinias ir patyrimą; 3) klausinėjimas neturi būti per ilgas; 4) reikalingas instruktažas apie klausinėjimo tikslus ir atsakymų tvarką; 5) atsakymų patikimumui didelę reikšmę turi anoniminis tyrimų pobūdis. Tiriamieji asmenys turi būti tikri, kad jų asmeninės nuomonės liks nežinomos (išskyrus tuos atvejus, kai patys tiriamieji asmenys pageidauja atsakymų viešumo ar dėl to neprieštarauja).
Aptarsiu vieną iš paminėtų metodų - Sociometrija – tai tarpasmeninių pasirinkimų nustatymo metodas; tai sistema tam tikrų būdų, kuriais galima kiekybiškai apibrėžti individų simpatijas, abejingumą ar antipatijas tarpusavio bendravimo ir sąveikos procese. Sociometrinės analizės duomenys plačiai taikomi tiriant asmenybės savijautą grupėje, nustatant pirminių grupių struktūrą, nagrinėjant autoriteto ir valdžios pasiskirstymo mažose grupėse būdus ir formas, diagnozuojant grupės aktyvumo lygį ir t. t.
Tarpasmeniniams santykiams tirti labiausiai paplitęs yra sociometrinis metodas, pasiūlytas Moreno (1934). Jo esmę sudaro grupės nario X suskirstymas kitų grupės narių pagal emocinį priimtinumą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis77.2 KB
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sociometrija (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 1 Klasė/kursas
  • L. Vasilevičius
Pasidalink su draugais