Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Emocinis intelektas ir sėkmė versle

Emocinis intelektas ir sėkmė versle

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Emocinis intelektas-kas tai? Emocinio intelekto svarba verslo organizacijose. Emocijos darbo aplinkoje. Kam emocinis intelektas reikalingas vadovui. Emocinio intelekto ugdymas. Išvados.

Ištrauka

Šio referato tema- emocinis intelektas bei su juo susijusi sėkme versle. Emocinio intelekto sąvoka žinoma jau gana seniai, tačiau tik pastaruoju metu pradėta kreipti dėmesį į emocinį intelektą kaip į sėkmės versle garantą. Šio darbo tikslas- plačiau pristatyti emocinio intelekto apibrėžimus ir pabrėžti jo svarbą verslo pasaulyje.
Darbą sudaro trys skyriai: pirmajame pristatoma bendra emocinio intelekto koncepcija, įvairios nuomonės šiuo klausimu bei mokslinis sąvokos pagrindas, išskiriami aukšto bei žemo EQ bruožai.
Antrojo skyriaus pirmajame poskyryje kalbama apie emocijas darbinėje aplinkoje. Svarstoma, ar išties EQ (emocinis intelektas) yra svarbiau nei IQ ir kiek svarbios emocijos darbe.
Antrojo skyriaus antrajame poskyryje daugiau dėmesio skiriama būtent vadovų emociniam intelektui. Kalbama apie jo svarbą versle bei kodėl emociškai išprusę žmonės būna geresni vadovai nei besiremiantys vien tik loginiu mąstymu.
Trečiajame skyriuje svarstoma apie emocinio intelekto tobulinimo galimybes. Keliami klausimai- ar emocinis intelektas įgimtas? Ar jo įmanoma išmokti? Kaip suderinti jausminį bei loginį mąstymą?
Darbo pabaigoje pateikiamos išvados, kuriose apžvelgiamos pagrindinės mintys ir trumpai apibendrinama emocinio intelekto esmė bei įtaka versle.
Rašant šį darbą daugiausia remtasi interaktyviais šaltiniais, periodiniais leidiniais bei mokslo populiariąja literatūra (žurnalais "Vadovo pasaulis", "Cosmopolitan", Daniel Goleman knyga "Emocinis intelektas. Kodėl jis gali būti svarbesnis nei IQ", Stephen Neale, Lisa Spencer-Arnell, Liz Wilson knyga "Emocinis intelektas ir ugdymas" ir kitais šaltiniais).

Emocijos yra mūsų gyvenimo dalis. Bet kada galime sakyti: man liūdna arba linksma, baisu arba nuobodu. Kiekvienas bent kiek mus liečiantis įvykis sukelia emocijas. Jos labai veikia mūsų elgesį, daugiau ar mažiau lemia mūsų gyvenimo įvykius. Žmonės, nesugebantys įvertinti emocijų, negali jų valdyti. Jausmų atpažinimas, t.y.: sugebėjimas juos įvardyti ir taip geriau suprasti - yra vienas svarbiausių emocinių įgūdžių.
Itin populiari pastaruoju metu tapo emocinio intelekto (EQ) sąvoka – ji patraukė tiek mokslininkų ir psichologų, tiek visos visuomenės dėmesį. Visame pasaulyje išgarsėjo Danielio Golemano knyga, kurioje kalbama apie emocinį intelektą ir apie tai, kuo jis mums svarbus. Dažnai netgi teigiama, kad emocinis intelektas daugelyje žmogaus gyvenimo sričių yra gerokai svarbesnis nei loginis mąstymas ar įprastinis intelektas, kuris ilgai buvo laikomas žmogaus sėkmės darbe garantija.
Apie emocinį intelektą galėtume kalbėti kaip apie žinojimą, ką jauti pats ir ką jaučia kiti žmonės, bei mokėjimą tuo pasinaudoti. Kitaip tariant, tai sugebėjimas gauti optimalius rezultatus iš savęs pažinimo ir santykių su kitais žmonėmis. Taip, kaip žmonėms reikia loginio intelekto įvairioms idėjoms suprasti ir panaudoti, taip reikia ir emocinio intelekto jausmams suprasti ir panaudoti. Šie du protai, racionalusis ir emocinis, veikia susipindami, suliedami skirtingus pasaulio pažinimo ir mokėjimo elgtis jame būdus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis23.8 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKomunikacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Emocinis intelektas ir sekme versle [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais