Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) samprata, valstybės parama

Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) samprata, valstybės parama

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – išnagrinėti smulkių ir vidutinių įmonių sampratos bei valstybės paramos smulkiam ir vidutiniam verslui (SVV) ypatumus. Smulkaus ir vidutinio verslo samprata. Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) svarba Lietuvos ekonomikai. Mažų ir vidutinių įmonių veiklos mastas ir struktūra. Valstybės parama smulkiam ir vidutiniam verslui (SVV). Paramos gavimo tvarka. Smulkiojo ar vidutiniojo verslo subjekto deklaravimas. Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų darbuotojų skaičiaus apskaičiavimas. Paramos smulkiam ir vidutiniam verslui (SVV) formos. Finansinė parama. Nacionalinė parama. Europos sąjungos parama. Viešosios paslaugos verslui. Mokesčių ir rinkliavų lengvatos. Išvados.

Ištrauka

Smulkios ir vidutinės įmonės arba SVV šiandien tapo ypatingai svarbios, nes jų plėtra didžiąja dalimi lemia Europos ir kitų pasaulio šalių rinkos ekonomikos konkurencingumą bei augimą. Labiau išsivysčiusiose šalyse SVV sudaromos palankios sąlygos plėtotis, tuo tarpu Lietuvoje šiose srityje tik neseniai žengti pirmieji žingsniai. Yai yra pagrindinė priežastis kodėl būtina žinoti smulkių ir vidutinių įmonių ypatumus bei tinkamai juos paremti valstybės ir kitų šaltinių pagalba.
Lietuvoje smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų sampratą, smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams taikomas valstybės paramos formas nustato LR smulkiojo ir vidutiniojo verslo plėtros įstatymas. Smulkųjį ir vidutinį verslą savo analizavo V. Sūdžius savo darbe "Smulkaus ir vidutinio verslo administravimas ir valdymas", taip pat A. Tonkūnaitė ir kt. darbe "Smulkaus ir vidutinio verslo žinynas". Paramos SVV teikimą nagrinėjo Keraminas A. darbe "Ekonomikos augimo finanasavimas ir perėjimas prie žiniomis grindžiamos ekonomikos: prioritetai ir galimybės". Informacija apie SVV suteiktą parama pateikta "Specialiosios smulkiojo ir vidutiniojo verslo plėtros ir skatinimo strategijos įgyvendinimo programos vykdymo 2007 m. ataskaitoje" bei "Specialios programos – smulkiojo ir vidutiniojo verslo mikrokreditavimas vykdymo 2006 m. ataskaitoje. Be to, darbe dar naudojamasi įvairiais Lietuvos Respublikos įstatymais, Ūkio ministerijos strateginiu veiklos planu bei kitais literatūros šaltiniais.
Remiantis minėta ir kita literatūra, šio rašto darbo objektas yra Lietuvos smulkios ir vidutinės įmonės. Tikslas – išnagrinėti smulkių ir vidutinių įmonių sampratos bei valstybės paramos SVV ypatumus. Tai įgyvendinti padės šie uždaviniai:
1) Apibrėžti smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) sampratą;
2) Nurodyti SVV svarbą ekonomikai;
3) Išanalizuoti valstybės paramos gavimo tvarką ir būdus.
Siekiant išsamiau atskleisti nagrinėjamą temą, rašto darbe naudojama literatūros šaltinių analizė, o visuose dalyse taikomas aprašomasis metodas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Dydis28.4 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) samprata valstybes parama [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • B. Svagždienė
Pasidalink su draugais