Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Asmenybės tipai. Bendravimo ypatumai

Asmenybės tipai. Bendravimo ypatumai

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Asmenybės tipai. Asmenybės tipai pagal K. G. Jungą. Asmenybės tipai pagal R. Alekną. Bendravimo ypatumai. Bendravimo struktūra. Asmenybės tipai ir jų bendravimo ypatumai pagal K.G. Jungą. Ekstravertinis tipas (ekstravertas). Intravertinis tipas (intravertai). Asmenybės tipai ir jų bendravimo ypatumai pagal R. Alekną. Vizualikai. Audialai (auditorikai). Kinestetikai. Digitalikas. Išvados.

Ištrauka

Žmogus gimsta ir iš karto patenka į erdvę bei laiko srautą, todėl nuo pat pirmosios savo gyvenimo akimirkos, nuo savo pirmojo įkvėpimo ir ištarto garso jis priverstas orientuotis erdvėje, laike ir tarp žmonių. To dėka atsiranda ir išsivysto skirtingi žmonių gabumai bei sugebėjimai judėti ir bendrauti.
Mūsų bendravimas pilnas staigmenų, prieštaravimų, smagių minučių ir konfliktų. Bendravimas atsirado kartu su žmonija, tačiau šio meno dar nesame dorai įvaldę.
Bendravimas – tai dviejų ar daugiau žmonių tarpusavio sąveika, kurios metu perduodama informacija ir patenkinami saugumo, saviraiškos, dominavimo ir kiti poreikiai.
Darbo tikslas: supažindinti su asmenybės tipais ir apžvelgti jų bendravimo ypatumus.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti asmenybės tipus;
2. Aptarti bendravimo ypatumus;
Tyrimo objektas: asmenybės tipai.
Tyrimo metodai: mokslinės literatūros analizė, statistinių duomenų analizė.

Žmogaus asmenybė susideda iš protinių ir ne protinių asmenybės savybių. Žmogui neužtenka vien protinių savybių. Protinės savybės lemia intelektą, o ne protinės asmenybės savybės daugiau asmenybę. Visi tipai turi tas pačias protines savybes, kaip dėmesys, intuicija, žodinė atmintis, vaizduotė, kalba, skiriasi tik šių protinių savybių dydis ir kokybė ir visi tipai turi skirtingas ne protines savybes: emocijas, simpatijas – antipatijas, valią, psichoanalizę, morale.


Karlas Gustavas Jungas (Carl Gustav Jung; 1875 m. Liepos 26 d. – 1961 m. Liepos 6 d.) – šveicarų psichologas, analitinės psichologijos kūrėjas, filosofas. K. Jungas praplėtė Z. Froido psichoanalitinį požiūrį, įvesdamas kolektyvinės pasąmonės ir archetipo sąvokas. Savo publikacija "Pasąmonės psichologija" jis atsiribojo nuo Z. Froido libido seksualinės interpretacijos. Eidamas 50 – uosius metus, K. G. Jungas išvystė savo teorijas. 1921 metais jis išleido savo pagrindinį darbą "Psichologiniai tipai", kuriame jis aprašė sąryšį tarp sąmonės ir pasąmonės, taip pat pasiūlė dabar gerai žinomus žmogaus asmenybės tipus, ekstravertus ir intravertus.
Jungas pasiūlė asmenybės tipologiją, išskirdamas du svarbius elementus. Pirmasis, tai asmenybės orientacijos kryptis – intraversija bei ekstraversija. Intravertai yra orientuoti į save, ekstravertai – į išorę. Antrasis, Jungo keturios pagrindinės psichikos funkcijos: pojūčius, mąstymą, jausmus ir intuiciją. Taip sudarydamas aštuonis psichikos tipus – keturi ekstravertai, su dominuojančia mąstymo, jausmų, pojūčių, intuicijos funkcijomis ir analogiškai keturi intravertai, su šiomis funkcijomis.
Intravertinis ir ekstravertinis tipai – kaip bendri, priklausantys nuo orientacijos, besiskiriantys vienas nuo kito interesų kryptimis ir jų libido judėjimu. 4 tipai (mąstytojiškas, racionalusemocionalus, sensorinis ir intuityvus) – funkcionaliniai tipai. Bendri priklausantys nuo orientacijos tipai tarpusavyje skiriasi nuo orientacijos požiūrio į objektą. Intrvertas žiūri į objektą abstrakčiai, jis visada susirūpinęs tuo, kad atimti iš objekto libido (libido Jungas supranta kaip psichinę energiją, kuri yra psichinio proceso intensyvumas, jo psichologinė vertybė), lyg tai jis turėtų nukreipti objekto persvarą. Ekstravertas, atvirkščiai, žiūri į objektą palankiai. Jis tvirtina objekto reikšmingumą, kad savo subjektyvią orientaciją jis pastoviai nukreipia į objektą. Ekstarvertas pastoviai save eikvoja ir visame kame plečiasi, o intravertas ginasi nuo išorinių įtakų, esant galimybei susilaiko nuo bet kokio energijos švaistymo, kas keičia santykį su objektu, ir tokiu būdu pats sau sukuria saugią ir tvirtą poziciją. Abu keliai biologijoje įmanomi ir savaip sėkmingi. Pagrindinis faktorius apsprendžiantis skirtingo žmogaus tipą vienoje ir toje pačioje šeimoje, yra jo pozicija. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis52.79 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenybes tipai. Bendravimo ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • I. Šeputienė
Pasidalink su draugais