Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Organizacinė psichologija>Vadovų/vadybininkų atsparumo stresui įvertinimas

Vadovų/vadybininkų atsparumo stresui įvertinimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Kursinis projektas. Įvadas. Darbo tikslas: Nustatyti ir įvertinti vadovų/vadybininkų polinkį į stresus, atsparumą jiems. Teorinė dalis. Pagrindinės sąvokos. Streso priežastys ir požymiai. Pagrindiniai streso požymiai. Streso priežastys. Streso pasekmės ir žala. Atsparumas stresui. Praktinė dalis. Anketinės apklausos analizė. Polinkio į stresą analizė. Atsparumo stresui įvertinimas. Išvados ir siūlymai.

Ištrauka

Mes gyvename stresinių situacijų ir jų krūvių daugėjimo laikais. Daugelis stresų bei įtampų rodiklių nuolat gausėja, vis daugėja jų sukeltų susirgimų.
Stresą dažniausiai jaučia vadybininkai (45 proc.) ir taip vadinami "patys sau dirbantys" žmonės (44 proc.). Tuo tarpu paprasti darbininkai dažniau nei kiti kenčia dėl nesveikų ir pavojingų darbo sąlygų (29 proc.).
Vadovai, veikdami konkurencinėje aplinkoje, patiria labai didelį stresą tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime. Dėl didėjančių jų siekių ir ambicijų vadovai nori labai greitai vienu metu atlikti daug dalykų. Tam tikroje situacijoje vidiniai rezervai pradeda silpnėti, ir jie praranda pusiausvyrą savo profesiniame bei asmeniniame gyvenime.
Vadybininkas savo darbe nuolat susiduria su įvairių organizacijos vidaus ir išorinių veiksnių spaudimu.
Vadybininkas privalo nedelsiant reaguoti į įvairias "neetatines" situacijas, pavyzdžiui, tiekimo nutraukimas, nenumatytas paklausos sumažėjimas, debitoriaus bankrotas arba netikėtas konfliktas dėl darbo sąlygų ar santykių darbe.
Stresas gali atsirasti dėl išorinės aplinkos suvokimo, kai individas negauna išteklių, jo manymu reikalingų svarbaus darbo atlikimui. Stresas gali atsirasti dėl vidinių priežasčių, kai vadybininkas prisiima atsakomybę ir pareigas, nesuderinamas su ilgalaikiais jo karjeros tikslais. Tokie neatitikimai tarp suvokiamo ir pageidaujamo sukelia psichologinį diskomfortą, kuris juntamas, bent jau pradžioje, kaip sudirgimas, bet esant ilgalaikiam veikimui virsta stresu.
Darbo problema - nuolatinę įtampą jaučiantis žmogus darosi mažiau darbingas, konfliktuoja, turi bendravimo problemų, ir tai gresia rimtomis ligomis. Kad išvengti streso, reikia padidinti atsparumo stresui lygį, išmokti vertinti stresinę situaciją.
Darbo tikslas:
Nustatyti ir įvertinti vadovų/vadybininkų polinkį į stresus, atsparumą jiems.
Darbo uždaviniai:
Atlikti apklausą
Ištirti vadovų/vadybininkų polinkį į stresus
Įvertinti vadovų/vadybininkų atsparumą stresui
Susiteminti informaciją
Apibendrinti gautus rezultatus
Darbe naudojami tyrimų metodai – apklausa anketomis.
Hipotezė:
Aukštesnio lygio vadovai patiria daugiau streso, negu žemesnio lygio ar vadovaujančių pareigų neužimantys žmonės, tačiau nors patiria daugiau streso, yra jam atsparesni. ...

Rašto darbo duomenys
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadovu vadybininku atsparumo stresui ivertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • L. Lobanova
Pasidalink su draugais