Išplėstinė paieška
 
 

Vadovas (2)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Vadovas. Vadovas ir lyderis. Vadovo būvimas arba nebūvimas lyderiu. Lyderio asmens savybės. Charizmatiškas vadovas. Charizmatinių vadovų savybės. Charizmatinių vadovų įtaka kitiems asmenims. Komandų vadovai. Komandos vadovai yra ryšininkai su išore. Komandų vadovai yra problemų diagnozuotojai. Komandų vadovai yra konfliktų reguliuotojai. Komandų vadovai yra instruktoriai. Vizija. Vizijos formavimo būdas. Vizijos savybės. Vizijas kuriantys vadovai. Vadovavimas. Vadovavimo funkcija. Vadybininkas ir vadovas. Išvados.

Ištrauka

Giedrius Jankauskas/ Statybos ir architektūros fakulteto pirmo kurso studentas/ sveikinimasis: Profesinio (inžinerinio) bendravimo pagrindų rašto darbas / vadovė dr. J. Danielytė; Kauno technologijos universitetas, mechanikos ir mechatronikos fakultetas, inžinerinės mechanikos katedra. Kaunas, 2008.
Šiame darbe apžvelgiama vadovo specializacija. Aprašomos vadovui būdingos asmens savybės, jo atliekamos funkcijos, pristatomos vadovų tipai, siekiama atskleisti tobulo vadovo bruožus. Pristatomi įvairūs bandymai, pateikiami aktualūs pavyzdžiai, ieškoma tinkamiausių sprendimų siekiant nustatyti tinkamą vadovavimą. Aprašomas vado ir lyderio tarpusavio ryšys, kuo jis svarbus ir kuo naudingas mūsų šiuolaikiniame gyvenime. Taip pat išryškinamos vadovo, lyderio, vadovavimo specifikacijos.
Daugeliui vadovų kyla uždavinys išmokti tapti efektyviu komandos lyderiu. Jie turi išmokti štai tokių įgūdžių – kaip kantriai pasikeisti informaciją, pasitikėti kitais, atsisakyti valdžios ir žinoti, kada reikia įsikišti. Efektyviai dirbantys vadovai yra gerai įvaldę sunkų balansavimo meną ir žino, kada savo komandoms privalo leisti veikti savarankiškai ir kada jas užtarti. Nauji komandų vadovai gali stengtis išsaugoti per daug kontrolės tuo metu, kai komandos nariams reikia daugiau autonomijos, arba apleisti savo komandas tada, kai joms reikia paramos ir pagalbos.
Vadovauti – reiškia organizuoti žmonių veiklą organizacijoje tikslams pasiekti bei sukurti tos veiklos sėkmės sąlygas.
Kiekviena organizacija siekia įvairių tikslų, kurie turi įtakos žmogaus, dirbančio šioje organizacijoje, elgesiui; bet ir žmonės, ateidami į organizaciją, turi savo tikslų. Šių tikslų optimalus derinys – kertinė vadovavimo problema.
Jei reikėtų apibubinti vadovą remiantis šių dienų žiniasklaidoje pateiktomis bendromis sąvokomis, tikriausiai išvardytume tokias savybe kaip intelektas, charizma, ryžtingumas, entuziazmas, jėga, drąsa, principingumas, pasitikėjimas savimi ir taip toliau, padarydami išvadą, kad efektyvūs vadovai – tai trečdalis skauto ir du trečdaliai Jėzaus Kristaus. Ankstyvieji psichologai, studijavę vadovavimo problemą, ieško panašių į čia išvardytas savybių, kurios išskirtų lyderius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis22.84 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasStatybos ir architektūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadovas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • lekt. J. Danielytė
Pasidalink su draugais