Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Strateginės veiklos organizavimas: Varėnos rajono savivaldybė

Strateginės veiklos organizavimas: Varėnos rajono savivaldybė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Darbo aktualumas, problema, tikslas ir uždaviniai. Darbo tikslas: Ištirti strateginės veiklos organizavimą Varėnos rajono savivaldybėje. Teorinė dalis. Strateginė situacijos analizė. Organizacijos išorinė aplinkos analizė. Organizacijos vidinės aplinkos analizė. Strategijos formavimo metodika. Strateginių alternatyvų įgyvendinimo principai. Analitinė dalis. Situacijos analizė. A. Makroaplinkos analizė. Politiniai ir teisiniai veiksniai. Ekonominiai veiksniai. Socialiniai ir kultūriniai veiksniai. Technologiniai veiksniai. Vidinė aplinkos analizė. Teisinė bazė. Žmonių ištekliai. Planavimo sistema. Vidaus kontrolės sistema. Finansiniai ištekliai. Apskaitos tinkamumas. Informacinės technologijos. SWOT analizė. Strategijos formulavimas. Strateginės alternatyvos. Alternatyvų įvertinimas. Strategijos parinkimas. Projektinė dalis. Vizija, misija. Strateginiai tikslai. Strateginiai uždaviniai. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Organizacijos veiklos efektyvumas ir jos sėkmingas gyvavimas priklauso nuo daugelio veiksnių. Pelnas yra vienas svarbiausių, ypač privačiajame sektoriuje. Tačiau vadovai dažnai pamiršta, jog pelnas, nors ir labai svarbus, pats savaime neužtikrina sėkmingos ateities. Galima rasti aibę pavyzdžių, kai organizacijos sužlunga dėl netinkamo valdymo, t.y. blogo veiklos prioritetų nustatymo, lėšų paskirstymo ar prastos personalo atrankos sistemos. Tarkim, dėl kelių esminių klaidų, padarytų bandant atnaujinti AB "Alytaus tekstilė" veiklą, ji tebėra merdinti ir gyvuoja tik iš dotacijų. O štai sėkmingas AB "Snaigė" restruktūrizavimas (nuo metų pradžios pradėta aktyvi pardavimų politika, sustiprintas įmonės rinkodaros departamentas, patobulinta darbo struktūra ir aplinka, pagerinta sąnaudų struktūra) ją atgaivino bei padarė sėkmingai veikiančia organizacija. Nors viešojo sektoriaus organizacijų veikla dažnai iš esmės skiriasi nuo privataus, efektyvios veiklos principai išlieka tie patys. Viešojo sektoriaus organizacijos dažniau užsiima ne kokios nors produkcijos gamyba bei pelno siekimu, bet įvairių paslaugų teikimu. Vienas prioritetinių jų uždavinių yra tinkamas gaunamų lėšų paskirstymas ir jų efektyvus panaudojimas.

Darbo aktualumas. Darbas viešajame sektoriuje šiais laikais yra pakankamai intensyvus ir sudėtingas, kadangi šis sektorius labai išsiplėtęs. Darbuotojai turi būti kompetetingi bei motyvuoti, nes tik nuo jų priklauso organizacijos veiklos efektyvumas bei kokybė. Darbo organizavimas dažnai susiduria su įvairiomis problemomis, susijusiomis tiek su organizacijos aplinka, tiek su vidiniais veiksniais, todėl būtina abu šiuos faktorius analizuoti bei daryti atitinkamus veiksmus organizavimui pagerinti. Darbo organizavimas dažnai turi esminę reikšmę veiklos efektyvumui.

Problema. Organizacijos veiklos efektyvumas paprastai atsiskleidžia palyginus strateginius planus su veiklos rezultatais. Taigi, tinkamas strateginis planas ar programa organizacijai labai padeda siekti tikslų ir sėkmingai dirbti. Tačiau dažnai pasitaiko atvejų, kad strateginiai planai neatitinka realios situacijos, t.y. organizacija nėra pajėgi tuos planus įgyvendinti dėl išorės ar vidaus veiksnių. Mūsų atveju, savivaldybė turi numatyti kaip geriausiai paskirstyti gaunamas lėšas, kokiais būdais efektyviausiai įgyvendinti tikslus. Nuo to dalinai priklauso savivaldybės gyventojų gyvenimo kokybė.

Darbo tikslas. Ištirti strateginės veiklos organizavimą Varėnos rajono savivaldybėje. Išanalizuoti Varėnos rajono savivaldybės strateginį planą ir pateikti savo pasiūlymus jo tobulinimui, taip pat apžvelgti savivaldybės veiklos aplinką, nustatyti jos stipriąsias ir silpnąsias vietas, pateikti pasiūlymus veiklos gerinimui.

Darbo uždaviniai:
1. Teorinėje dalyje pateikti strateginio plano rengimo metodiką.
2. Išdėstyti Varėnos rajono savivaldybės viziją, misiją ir strateginius tikslus bei juos aptarti.
3. Apžvelgti įstatymus, reglamentuojančius savivaldą Lietuvoje.
4. Atlikti savivaldybės aplinkos strateginę analizę.
5. Atlikti SWOT (SSGG) analizę.
6. Pateikti strategines alternatyvas formuluojant strategiją ir jas įvertinti.
7. Pateikti mano paties sukurtą rajono plėtros strategiją.
8. Sudaryti strategijos įgyvendinimo veiksmų planą.

Darbo metodika – darbą atlikau literatūros analizės metodu. Pagrindiniais informacijos šaltiniais pasirinkau Vasiliausko A. "Strateginį valdymą", Bagdono E. ir Bagdonienės L. "Administravimo planavimą", internetiniame puslapyje http://www.varena.lt/ esančią medžiagą. Kitų šaltinių ir literatūros tikslūs pavadinimai pateikti sąraše pabaigoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Dydis83.2 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Strategines veiklos organizavimas Varenos rajono savivaldybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija / 4 Klasė/kursas
  • Doc. dr. R. Smaliukienė
Pasidalink su draugais