Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Organizacinė psichologija>Konflikto ir streso susidarymas, jų sprendimo būdai

Konflikto ir streso susidarymas, jų sprendimo būdai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Konfliktas. Konflikto raidos etapai. Konfliktas, jo teigiamas, neigiamas poveikis. Konfliktų lygiai. Sąlygos, skatinančios konfliktų atsiradimą. Sąlygos, mažinančios konfliktų tikimybę. Konkurencija ir konfliktas. Grupių vidaus konfliktai. Konflikto sprendimo būdai. Kaip konflikto atveju elgiasi vadovas. Stresas. Streso ir nuovargio vystymosi teorijos ir modeliai. Streso fiziologija. Situacija Lietuvoje, streso dažnis ir pagrindinės priežastys. Reabilitacija ir streso mažinimo priemonės. Išvados.

Ištrauka

Mes gyvename stresinių situacijų ir jų krūvių daugėjimo laikais. Daugelis stresų bei įtampų rodiklių nuolat gausėja, vis daugėja jų sukeltų susirgimų.
Stresą dažniausiai jaučia vadybininkai (45 proc.) ir taip vadinami "patys sau dirbantys" žmonės (44 proc.). Tuo tarpu paprasti darbininkai dažniau nei kiti kenčia dėl nesveikų ir pavojingų darbo sąlygų (29 proc.).
Vadovai, veikdami konkurencinėje aplinkoje, patiria labai didelį stresą tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime. Dėl didėjančių jų siekių ir ambicijų vadovai nori labai greitai vienu metu atlikti daug dalykų. Tam tikroje situacijoje vidiniai rezervai pradeda silpnėti, ir jie praranda pusiausvyrą savo profesiniame bei asmeniniame gyvenime.
Vadybininkas savo darbe nuolat susiduria su įvairių organizacijos vidaus ir išorinių veiksnių spaudimu.
Vadybininkas privalo nedelsiant reaguoti į įvairias "neetatines" situacijas, pavyzdžiui, tiekimo nutraukimas, nenumatytas paklausos sumažėjimas, debitoriaus bankrotas arba netikėtas konfliktas dėl darbo sąlygų ar santykių darbe.
Stresas gali atsirasti dėl išorinės aplinkos suvokimo, kai individas negauna išteklių, jo manymu reikalingų svarbaus darbo atlikimui. Stresas gali atsirasti dėl vidinių priežasčių, kai vadybininkas prisiima atsakomybę ir pareigas, nesuderinamas su ilgalaikiais jo karjeros tikslais. Tokie neatitikimai tarp suvokiamo ir pageidaujamo sukelia psichologinį diskomfortą, kuris juntamas, bent jau pradžioje, kaip sudirgimas, bet esant ilgalaikiam veikimui virsta stresu.
Darbo problema - nuolatinę įtampą jaučiantis žmogus darosi mažiau darbingas, konfliktuoja, turi bendravimo problemų, ir tai gresia rimtomis ligomis. Kad išvengti streso, reikia padidinti atsparumo stresui lygį, išmokti vertinti stresinę situaciją.
Darbo tikslas:
Nustatyti ir įvertinti vadovų/vadybininkų polinkį į stresus, atsparumą jiems.
Darbo uždaviniai:
Atlikti apklausą
Ištirti vadovų/vadybininkų polinkį į stresus
Įvertinti vadovų/vadybininkų atsparumą stresui
Susiteminti informaciją
Apibendrinti gautus rezultatus
Darbe naudojami tyrimų metodai – apklausa anketomis.
Hipotezė:
Aukštesnio lygio vadovai patiria daugiau streso, negu žemesnio lygio ar vadovaujančių pareigų neužimantys žmonės, tačiau nors patiria daugiau streso, yra jam atsparesni. ...

Rašto darbo duomenys
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konflikto ir streso susidarymas ju sprendimo budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
  • L. Daukšaitė
Pasidalink su draugais