Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Motinos ir vaiko bendravimas

Motinos ir vaiko bendravimas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Gimdymo laikotarpis. Pirmoji valanda ir vėliau. Motinos nuojauta. Santykių su motina reikšmė pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais. Bendravimas su savo vaiku. Motinos įtaka vaiko vidinės darnos plėtotei. Tėvų įtaka. Vaikas tampa asmenybe. Tapatybės įgijimas. Padėkite vaikui suprasti, kad jis brangus. Išvados.

Ištrauka

Ryšys tarp mamos ir vaiko yra stipriausias gamtoje. Romanai prasideda ir baigiasi, o su vaiku jūs esate susieti visam gyvenimui ir tikrai ne todėl, kad jus žavi tūkstančių sauskelnių keitimas. Be abejo, vaikai moka pasiekti ir proto, ir širdies gelmes.
Kūdikystėje užsimezgęs ryšys tarp motinos ir kūdikio, bėgant metams, keičiasi, tačiau jo svarba išlieka tokia pati. Vaikui reikia meilės taip pat kaip ir maisto. Ir net jei jūs šiek tiek nervinatės dėl būsimos motinystės, esate pasirengusi duoti jam reikalingos meilės. Galų gale, jūsų pusėje dar ir biologija.
Kai pradedate vis labiau pamilti savo kūdikį, jis savotiškai pradeda pamilti jus. Pirmąją budrumo valandą jūsų vaikelis žiūrės jums į akis, įsimindamas jūsų veidą, ar bent jau išplaukusią jūsų veido versiją. Tyrimai rodo, kad kūdikiai gali atpažinti savo mamas net po keleto valandų po gimimo.
Būdamas 7 – 8 mėnesių jūsų mažylis jau bus išvystęs stiprius emocinius ryšius su jumis ir kitais svarbiais žmonėmis jo gyvenime.
Atminkite, neįmanoma sugadinti kūdikio meile, dėmesiu ir švelnumu, sako ekspertai. Kai raminate jį, jūs statote pamatus pasitikėjimui ir prisirišimui, kuris tęsis visą gyvenimą.
Tikslas: išanalizuoti literatūrą, kurioje aprašyta motinos ir vaiko bendravimas.
Uždaviniai: 1. išsiaiškinti motinos įtaką vaiko vystymuisi. 2. motinos ir vaiko bendravimo ypatumus.
Pirmosios kūdikio gyvenimo savaitės gali pasirodyti kaip chaotiškas sūkurys, nes užgriūva vis nauji jausmai, pojūčiai, patirtis, kai susipažįstate su šiuo žmogučiu savo gyvenime, apsiprantate su tėvyste. Motinai reikės tiek daug išmokti: kaip maitinti, kaip rengti, prižiūrėti, sužinoti, kas jam patinka ir kas ne. Kūdikio priežiūra – tai švelnumas, dėmesys ir jautrumas.
Gyvenimas su naujagimiu nustebins. Mažylis atrodo toks gležnas, ir tai motinai pažadina naujus, galingus jausmus.
Jūs tampate šeima, nes esate trise. Jūsų partneris dabar ne tik meilužis, bet ir draugas ir bendražygis naujajame – tėvystės – nuotykyje. Šis kūdikis tiek pat jo kaip ir motinos. Pasikeis jūsų šeimos santykiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis20.32 KB
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
FakultetasSlaugos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Motinos ir vaiko bendravimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Gitana Steponavičienė
Pasidalink su draugais