Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Kritinė analizė: A. Kamiu "Svetimas"

Kritinė analizė: A. Kamiu "Svetimas"

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Albero Kamiu "Svetimas" kritinė analizė. Kamiu romano "Svetimas" analizė parašyta remiantis psichoanalitine kritika. Įvadas. Psichoanalitinė kritika. Froido teorijos. Jungo teorijos. Kamiu romanas svetimas. Kamiu romano svetimas analizė (psichoanalitinis metodas). Išvados.

Ištrauka

Alberas Kamiu savo kūryboje žmogaus gyvenimą traktuoja kaip absurdą, neturintį jokios aukštesnės prasmės. Žmogus svetimas ir priešiškas pasauliui, nes pasaulis savo ruožtu priešiškas, svetimas ir nepavaldus žmogui. Beviltiškumui ir absurdui galima priešintis tik maištaujant ar protestuojant. Tik patyręs ir suvokęs absurdą žmogus gali patirti nors ir trumpą, tačiau prasmingą džiaugsmo akimirką.
Ta trumpą džiaugsmo akimirką Kamiu romano "Svetimas" herojus Merso patyrė paskutiniomis savo gyvenimo akimirkomis, laukdamas mirties bausmės įvykdymo ir stebėdamas besikeičiantį dangų.
Kūrinio analizė parašyta remiantis psichoanalitine kritika.
Daktaras Zigizmundas Froidas garsėjo savo psichoanalitinėmis teorijomis, kuriomis neretai remiasi ir šiuolaikinė literatūros kritika.
Šis darbas yra suskirtytas į dvi pagrindines dalis:
• Teorinė dalis
• Praktinė dalis
Teorinėje dalyje aprašoma psichoanalitinis kritinis metodas ir svarbiausios Froido bei jo pasiekėjo Jungo idėjos šioje teorijoje. Praktinėje dalyje trumpai pateikiamas kūrinio turinys bei analitinė-kritinė dalis. Darbą užbaigia išvados.


XX a. pradžioje didžiulę įtaką meninės kūrybos sampratai, literatūros tyrinėjimams turėjo psichoanalizės teorijos atsiradimas. Psichoanalizė yra interpretacija tam tikrų ženklų, faktų, elgesio, lygiai kaip ir literatūrinio kūrinio analizėje.
Kaip ir psichoanalizė, šis kritikos metodas siekia atskleisti emocijas, psichologinius konfliktus, kaltės, dviprasmybes, ir kitus panašius dalykus. Autoriaus biografija šiuo atveju yra labai svarbi. Bet kokios autoriaus vaikystės traumos, šeimos gyvenimas, seksualinės problemos ir užfiksuotos įkyrios mintys ieškomos veikėjų elgesyje, charakteryje. Tačiau visa ši psichologinė medžiaga, literatūros darbe, nėra pateikiama tiesiogiai. Informacija yra paslėpta, užkoduoda, kaip sapnuose. Netiesioginis pateikimas slypi simbolizme, kondensacijoje ( kelių minčių ar asmenų pateikimas naudojant vieną vaizdinį) ir perkėlime ( kuomet troškimai yra perkeliami į vaizdinius naudojant asociacijas).
Zigizmundas Froidas - psichoanalizės pradininkas, kurio teorijos turėjo didelės įtakos XX amžiaus psichiatrijai, psichologijai, įvairioms meno ir kultūros sritims. Z. Froidas parašė keletą svarbių esė apie autorių ir jų veikėjų psichiką, mąstymą tam kad paaiškintų literatūrinio kūrinio turinį, jo reikšmę. Vėliau, kritikai ir rašytojai tiesiog perėmė šiuos metodus ir teorijas taip suteikdami psichoanalizei kritikos metodo funkciją.
Karlas Gustavas Jungas psichologas, analitinės psichologijos kūrėjas, filosofas. K. Jungas praplėtė Z. Froido psichoanalitinį požiūrį, įvesdamas kolektyvinės pasąmonės ir archetipo sąvokas.
Z. Froido ir K. G. Jungo darbai turėjo didelę įtaką ne tik literatūros tyrinėjimams, bet jų teorijos įtakojo ir garsiausius 20 a. modernizmo rašytojus F. Kafką, M. Prustą, jų įtaką patyrė ir avangardinio meno sąjūdžiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis31.55 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kritine analize A. Kamiu Svetimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Prof. Jadvyga Kruminienė
Pasidalink su draugais