Išplėstinė paieška
 
 

Stresas darbe (6)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti streso poveikį žmonių darbui. Teorinė dalis. Stresas. Stresas ir stresoriai. Teigiamas ir neigiamas stresas. Streso darbe ekonominis kontekstas. Streso sukeliamos ligos. Stresą sukeliantys veiksniai. Streso valdymas. Individualios streso mažinimo priemonės. Organizacinės streso mažinimo priemonės. Praktinė dalis. Streso lygio tyrimas. Tyrimo metodika. Tyrimo analizė. Išvados.

Ištrauka

Stresas yra neišvengiama mūsų gyvenimo dalis. Jaudulys, baimė, nerimas yra visiškai natūralios žmogaus reakcijos. Stresą patiriame namuose, darbe, automobilyje, parduotuvėje, poliklinikoje ir t.t. Teigiama prasme stresas skatina veiklumą, kūrybiškumą, tobulėjimą. Neigiama – sukelia rimtų sveikatos problemų.
Pastaraisiais dešimtmečiais pastebima vis didesnė nei¬giama streso įtaka darbinio gyvenimo ko¬kybei. Stresas darbe yra antroji po nugaros skausmų su darbu susijusi sveikatos problema, kuria darbuotojai skundžiasi ES šalyse. Dažniausiai stresas patiriamas dėl psichologinės rizikos. Jei stresas intensyvus ir yra patiriamas ilgą laiką, gali sutrikti miegas, apimti nerimas, depresija, sunku susikaupti, jaučiamas nuovargis.
Tyrimai rodo, kad 16 proc. vyrų ir 22 proc. moterų širdies ir kraujagyslių ligų lemia stresas darbe. Jis dažnai tampa ir skrandžio bei dvylikapirštės žarnos opos, didelio kraujospūdžio, nusilpusios imuninės sistemos sutrikimų sukėlėju. Kas trečias Europos dirbantysis tvirtina, kad darbe yra veikiamas streso. Tačiau dar daug aukų tyli ir kenčia, nemažai darbdavių dar nesuvokia, kad tai daro įtaką ir jų verslui.
Darbo tikslas – išanalizuoti streso poveikį žmonių darbui.
Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti, kas yra stresas darbe, kokią žalą jis daro;
2. Išsiaiškinti, kas sukelia stresą ir kaip jis gali būti įveikiamas;
3. Atlikti tyrimą "X" ir "Y" įmonėse, nustatyti streso lygį ir išsiaiškinti, kas sukelia stresą;

Tyrimo metodai:
1. mokslinės literatūros analizė;
2. "X" ir "Y" įmonių darbuotojų anketinė apklausa;
3. "X" ir "Y" įmonių darbuotojų apklausos rezultatų analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stresas darbe (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais