Išplėstinė paieška
 
 

"Aš" vaizdas (2)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Asmeninės pozicijos formavimas (-is). Asmeninės pozicijos parametrai. Egzistencinės asmens pozicijos. Asmens savybės. Išvados.

Ištrauka

Visas gyvenimas tėra didelė teatro scena, kur vaidinama pjesė be pabaigos arba vyksta inscenizuotas žaidimas. Žmogus gyvenime atlieka ne vieną, o net kelis vaidmenis. Kažkam jis yra vaikas, kažkam mama ar tėtis, kažkam brolis, kažkam sesuo, kažkam darbdavys ar darbuotojas... Aš šiame teatre taip pat atlieku kelis vaidmenis: esu dukra, sesuo, darbuotoja, studentė ir mylimoji.
Gyvenimas nestovi vietoje, kasmet darosi vis įdomesnis ir sudėtingesnis, sunkesnis ir įvairesnis. Ateina laikas, kai kiekvienas iš mūsų – vieni anksčiau, kiti kiek vėliau – susimąsto dėl savo vietos gyvenime, dėl vaidmens, savojo "aš", sutapatina save su aplink plytinčiu pasauliu. Nurodymų, instrukcijų mums per maža, norisi būti savarankiškiems. Visa tai, ką sužinojome vaikystėje, - tarsi pradinė mokykla, kurios durys užveriamos užkopus ant paskesnio laiptelio – savivokos. Žmogaus jau pradeda reikštis kaip asmenybė. Nelengvai, įdomiai ir savaip.
Jaunystė – amžius, kai žmogus padaro vieną iš didingiausių atradimų: atranda patį save. Atrasti save – tai visų nuostabiausia, ką gali patirti žmogus. Šie ieškojimai neįtikėtinai prasmingi. Kiekvienas žmogus gali atskleisti realias, iki tam tikro laiko neišryškėjusias galimybes. Norėdami jas atskleisti ir panaudoti, sukurti save, turime pažinti, ištirti ir mokėti įvertinti save.
Aš – vaizdas – santykinai pastovūs savęs stebėjimo, kuriuose atsispindi savybės, emocijos, gebėjimai, norai, vartybės, vaidmenys. Mūsų aš – vaizdas gali gerokai skirtis. Dalis informacijos, kurią žino apie mus ir apie save. Bendrieji – konkretieji aspektai. Dažniausiai liečiamas savęs vertinimo požiūris. Kai kalbame apie bendrą vaizdą, tai dažniausiai apie konkrečią dalį. Savęs vertinimo sistema – tai tam tikra hierarhiškai organizuota struktūra, kurioje vertinamos savybės, užima skirtingą padėtį ir yra rikiuojamos pagal jų svarbą bei subjektyvią reikšmę. Paprastai savęs vertinimo sistemoje viena ar keletas savybių atlieka pagrindinį vaidmenį, o kitos savybės yra antraeilės, o kitos visai nereikšmingos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis11 puslapių 
Dydis21.75 KB
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word As vaizdas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais