Išplėstinė paieška
 
 

Emocijos (7)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Emocijos kaip pagrindinės jausminės reakcijos ir jų sužadinimas. Biologinė ir psichologinė emocijų prasmė. Fiziologinė emocijų išraiška. Reikšmingiausių emocijų psichologinė analizė. Pyktis. Baimė. Liūdesys. Džiaugsmas. Emocijų teorijos. Jameso–Lange ir Cannono–Bardo teorijos. Schachterio dviejų veiksnių emocijų teorija. Išvados.

Ištrauka

Mūsų gyvenimas – pripildytas įvairiausių jausmų ir emocijų. Pagrindinės, bazinės emocijos yra keturios: baimė, džiaugsmas, liūdesys ir pyktis. Jos tarpusavyje neretai susipina, juk vienu metu galime ir liūdėti ir bijoti. Mūsų jausmai būna stiprūs, spontaniški, kartais neužmirštami. Kaip jie kyla?
Žmogus turbūt yra emocingiausias iš visų būtybių (Hebb, 1980). Palyginti su gyvūnais, mes daug dažniau jaučiame baimę, pyktį, liūdesį, džiaugsmą ir meilę. Emocijas sudaro: 1) fiziologinis sužadinimas; 2) išraiška; 3)sąmoningas išgyvenimas. Įprasta manyti, kad emocijos yra priešingybė blaiviam mąstymui, tačiau pasak paskutinių tyrimų, emocijos yra pagrindinis elementas žmogaus sprendimų priėmimo bei planavimo procesuose. Yra teigiančių, kad emocijos įeina į žmogaus pažinimo procesą, taip pat pabrėžiančių, kad žmogiškos emocijos skiriasi nuo gyvūnų panašaus elgesio. Emocijų reikia tam, kad pagal jų raišką galėtume pažinti kitą žmogų, suprasti, kas su juo darosi. Jei mūsų santykiai su kitais ėmė trikti, pagalvokime, gal savo jausmus reiškiame per stipriai? O gal taip juos slopiname, kad kiti negali mūsų suprasti? Emocijos ir tai, kaip jas rodome – tai lyg kelio ženklai tiems, kas mus supa, ir, žinoma, - mums patiems. Nėra gerų ir blogų emocijų, visos yra žmogui naudingos ir būtinos.
Emocijų reiškimo būdas susijęs su tuo, kokioje aplinkoje augome, ko mus mokė tėvai, ką pasisėmėme iš draugų, o kai kurie polinkiai yra ir įgimti. . Emocijos įmanoma ir būtina kontroliuoti, kitaip jos gali tapti didžiausiu jūsų pačių priešu. Kokias emocijas slopinti, o kokias rodyti, - mokomės visą gyvenimą.


Emocinis sužadinimas kartu yra ir fizinis sužadinimas. Kai kuriuos fizinius atsakus labai nesunku pastebėti, nes jie labai akivaizdūs.
Ilgai trunkanti sužadinimo būsena, kurią sukelia ilgalaikis stresas, kenkia organizmui. Tačiau dažnai sužadinimas atitinka aplinkybes. Ir labai silpnas ( pavyzdžiui, būname mieguisti) ir ypač stiprus sužadinimas gali būti žalingas.
Paprastai veiksmai atliekami geriausiai, kai sužadinimas yra vidutinio stiprumo, tačiau jo palankiausias lygis įvairuoja atliekant skirtingas užduotis. Lengvos arba gerai žinomos užduotys geriausiai atliekamos tada, kai sužadinimas yra gana stiprus – jis stiprina vyraujantį paprastai teisingą, atsaką. Kai užduotys sunkesnės arba joms nepasirengta iš anksto, palankiausias yra silpnesnis sužadinimas ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Dydis528.75 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasPanevėžio institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Emocijos (7) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Adomėnienė
Pasidalink su draugais