Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Seksualinių potraukių sutrikimai

Seksualinių potraukių sutrikimai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Seksualinis elgesys. Psichosocialinis požiūris. Masturbacija. Seksualinis sadizmas. Seksualinis mazochizmas. Ekshibicionizmas. Fetišizmas. Pedofilija. Transvestitizmas. Zoofilija. Nekrofilija. Incestas. Vizionizmas. Seksualinio elgesio koregavimas terapiniu būdu.

Ištrauka

Šiuo metu labai daug dėmesio skiriama žmogaus seksualumui. Tuo pačiu metu yra labai daug svarstoma, kas yra normalumas, o kas jau vyksta už normos ribų. Bandant išsiaiškinti šiuos ir kitus dalykus, susijusius su žmogaus lytimi ir lyčių tarpusavio santykiais, daugelis remiasi visa gama psichinių ir psichologinių tyrimų duomenimis bei įvairiais požiūriais.
Pirmiausia reikėtų pradėti nuo fiziologinės žmogaus raidos. Fiziologija ir yra nulėmusi lytinį žmogaus potraukį. Potraukis – tai filogenetiškai sena funkcija, kuri būdinga ir žmogui, ir kitiems gyvūnams. Žmogaus lytinį potraukį skatina įvairūs sąlyginiai dirgikliai, ypač įvairūs emociniai faktoriai, regėjimas, uoslė, lytėjimo receptorių poveikiai. Lytinis potraukis, kaip ir visi kiti, yra tiesiogiai susijęs su motyvacijomis. Lytinės motyvacijos ir jų patenkinimas – tai sudėtingi integruoti aktai, dalyvaujant įvairioms nervų sistemos dalims. Lytiniai santykiai yra genotipiškai nulemta savybė, išsivysčiusi ontogenezėje ir kuriai labai svarbūs yra lytiniai hormonai. Biologinės motyvacijos, o ypatingai tos, kurios susiję su lytiniu potraukiu ir pasitenkinimu, yra visada lydimos emocijų, jausmų, pergyvenimų.
Seksualinė motyvacija yra mūsų gyvenimo dalis. Lytiniai sutrikimai yra problemos, kurios trikdo normalų lytinį gyvenimą. Kai kurie šių sutrikimų ir yra seksualinės motyvacijos problemos. Lytinis pasitenkinimas yra būdas, padedantis genams išlikti ir pratęsti save. Tai yra užkoduota mūsų genuose ir tai priklauso normos apibrėžimui. Hormonų kiekio ir motyvacijos sąveika yra abipusė. Negalime atmesti ir psichologinių dirgiklių. Būtent pagal žmogaus psichikos būklę, atitinkamai veikiant įvairiems psichologiniams dirgikliams ir pasireiškia lytinių potraukių nukrypimai. "Vienintelis tiesioginis žmogaus lytinio sužadinimo dirgiklis yra lietimas – malonumą teikiantis lytinių organų glostymas prieš lytinį aktą" (Bryne, 1982).
Yra lengva apibūdinti nenormalų seksualinį elgesį. Jis yra tada, kai destruktyviai veikia save ar kitus, kai nėra nukreiptas normaliai į partnerį, kai apima primityvų lytinių organų dirginimą, kuris tiesiogiai sukelia kaltės ar nerimo jausmą. Kai kuris seksualinis elgesys, toks kaip masturbacija, lytinių organų dirginimas ir kita, yra ir normoje, priklausomai nuo situacijos.
Asmenybė ir seksualumas yra neatskiriami du dalykai žmoguje ir negalime apie juos abu kalbėti naudojant kaip atskirus vienetus. Terminas "psichoseksologija" naudojamas kalbant apie asmenybės vystymąsi, funkcionavimą santykyje su priešingos lyties atstovu. S.Freud‘o nuomone, sunku atskirti seksualinius jausmus ir elgesį nenaudojant jų kaip sinonimų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Dydis18.07 KB
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seksualiniu potraukiu sutrikimai [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • L. Šinkariova
Pasidalink su draugais