Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Organizacinė psichologija>Žmonių motyvavimas organizacijoje

Žmonių motyvavimas organizacijoje

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Motyvacijos samprata ir raida. Organizacijos darbuotojų motyvacija Lietuvoje ir užsienyje. Darbuotojų motyvavimo būdai. Darbuotojų motyvavimo modeliai. Motyvavimo metodai ir priemonės.

Ištrauka

Įmonės darbuotojų motyvacija yra viena iš priemonių, kuri padeda siekti organizacijos veiklos tikslų. Darbuotojų motyvacija nėra savitikslis veiksmas. Motyvacija turėtų būti tiesiogiai susijusi su įmonės veiklos tikslais. Norint įdiegti motyvavimą įmonėje reikėtų sukurti motyvacijos sistemą, kurios tikslas padėti įmonei siekti užsibrėžtų tikslų.Todėl norint siekti veiklos tikslų, reikia stengtis efektyviai naudoti intelektualinius resursus. Šie resursai, tai įmonės darbuotojai ir jie yra didžiausias potencialas, kuris iki šiol dar nepilnai panaudotas.
Nuo to, kaip įmonių ir įstaigų vadovai stengsis dirbti su savo personalu, priklausys įmonių ateitis. Jei motyvacija organizacijoje nebus domimasi, gali būti, kad darbuotojai nenorės sieti savo karjeros perspektyvų su tokia įmone, todėl išlaikyti aukštos kvalifikacijos ir lojalius darbuotojus bus labai sunku. Yra įmonių, kuriose vadovai, net ir neturėdami vadybinės patirties, puikiai susidoroja su savo pareigomis. Jie tiesiog intuityviai jaučia, kas įmonės darbuotojams yra svarbu. Tačiau dauguma kitų vadovų tokių sugebėjimų neturi ir jas tenka ugdyti.
Taigi motyvaciją galima apibūdinti kaip faktorių, kuris padeda su darbuotojais elgtis taip, kad būtų galima pasiekti žymiai daugiau negu iki šiol pavykdavo.
Motyvavimas – viena iš valdymo funkcijų, ir manau, kad tai viena iš svarbesnių funkcijų, nes vadovas privalo mokėti motyvuoti darbuotojus, kad jie būtų suinteresuoti dirbti. Anot A. Rakausko, darbą reikia organizuoti taip, kad nebūtų vietos žmogaus tingėjimui vystytis "Įsišaknijęs tingėjimas daug didesnė problema žmonėms nei firmai".
Motyvacija — elgesio, veiksmų, veiklos skatinimo sistema, kurią sukelia įvairūs motyvai. Motyvacijai giminingos sąvokos pažiūra ir nusistatymas, kurios taip pat aktyvina individo veiklą. Tačiau motyvacija susijusi su atitinkama situacija, o pažiūra yra pastovesnė, daro ilgalaikę įtaką. Individo pažiūra į darbą keičiasi labai lėtai, o motyvacija svyruoja priklausomai nuo susidariusios darbo situacijos.
Motyvas – veiklos priežastis, susijusi su objektyvių poreikių patenkinimu, t.y. įsisąmoninus įtampą sukėlusias priežastis ir suradus objektą, kuris padės ją pašalinti, poreikis tampa veiklos motyvu.
Motyvavimas – poveikis darbuotojų motyvacijai (o poveikio priemonės ir metodai – motyvavimo priemonės ir metodai). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Dydis32.07 KB
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasSocialinio darbo institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zmoniu motyvavimas organizacijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais