Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Šeimos teisė (5)

Šeimos teisė (5)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įžanga. Šeimos teisės samprata ir principai. Santuoka. Santuokos samprata. Santuokos sudarymas. Bendras gyvenimas neįregistravus santuokos. Santuokos negaliojimas. Santuokos pabaiga. Santuokos nutraukimas sutuoktinių bendru sutikimu. Santuokos nutraukimas vieno sutuoktinio prašymu. Santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio kaltės. Buvusių sutuoktinių tarpusavio išlaikymas. Gyvenimas skyrium. Asmeniniai neturtiniai sutuoktinių santykiai. Sutuoktinių turtas ir jo dalybos. Sutuoktinių turtinės teisės ir pareigos. Įstatymų nustatytas sutuoktinių turto teisinis režimas. Sutartinis sutuoktinių turto režimas. Šeimos turtas. Sutuoktinių turto valdymas, naudojimas, disponavimas juo. Bendrosios jungtinės sutuoktinių nuosavybės padalijimas. Tėvų ir vaikų santykiai. Vaiko kilmė. Tėvystės pripažinimas ir nustatymas. Tėvystės ar motinystės nuginčijimas. Asmeniniai tėvų ir vaikų santykiai. Ginčai dėl vaikų gyvenamosios vietos nustatymo. Tėvų teisės ir pareigos, susijusios su jų vaikams priklausančiu turtu. Vaikų ir tėvų tarpusavio išlaikymo pareigos. Vaikų pareiga išlaikyti savo tėvus. Kitų šeimos narių tarpusavio išlaikymo pareigos. Įvaikinimas, globa ir rūpyba. Įvaikinimo samprata ir sąlygos. Sutikimas įvaikinti. Globa ir rūpyba. Išvados.

Ištrauka

Parengtas Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas yra pirmasis Lietuvos istorijoje nacionalinis teisės aktas sistematiškai reguliuojantis civilinius santykius. Šeimos santykiai yra civilinių santykių sudėtinė dalis ir Vakarų valstybių praktikoje juos tradiciškai reguliuoja Civilinis kodeksas. 1918 – 1940 metais nebuvo spėta parengti Civilinio kodekso, apimančio ir šeimos santykius, todėl Lietuvoje galiojo keturios skirtingos receptuotos civilinės teisės sistemos. Šeimos teisę inkorporuoti į Civilinį kodeksą buvo nuspręsta Lietuvos Respublikos Seimo Teisės ir Teisėtvarkos komiteto 1998 m. sausio 7 d. nutarimu.
Rengiant naująjį Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą buvo siekiama adaptuoti šeimos santykių teisinį reguliavimą prie esminiai pasikeitusių ekonominių, socialinių ir politinių sąlygų, sukurti palankesnes teisines galimybes vaikų teisių apsaugai, sutuoktinių turtinių santykių reguliavimui, šeimos reikšmės visuomenėje stiprinimui, šeimos santykių stabilumui užtikrinti, nustatyti efektyvesnius šeimos narių pažeistų teisių gynimo būdus ir priemones. Kitas svarbus tikslas, kuriuo siekiama – suderinti Lietuvos Respublikos privatinę teisę su tarptautinės teisės šaltiniais – Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencija bei kitomis tarptautinėmis konvencijomis šeimos teisės srityje, kurias yra ratifikavusi Lietuva.
Prieš šešerius metus šeimos santykius reguliavo Santuokos ir šeimos kodeksas, priimtas 1969 m. liepos 16 d. Šis kodeksas nebeatitiko esminiai pasikeitusių ekonominių, socialinių ir politinių Lietuvos visuomenės gyvenimo sąlygų, daugelis faktiškai egzistuojančių santykių jo normomis apskritai buvo nereguliuojama, o dauguma jo nuostatų nesiderino su šiuolaikine tarptautine teise. Pagal Lietuvos Respublikos teritorijoje galiojančių teisės aktų, priimtų iki 1990 m. kovo 11 d., pripažinimo netekusiais galios įstatymą šis kodeksas neteko galios nuo 2000 m. sausio 1 d., todėl 2001 m. Liepos 1 dieną buvo priimtas naujas Civilini kodeksas, kurio Trečioji knyga reguliuoja šeimos santykius.
Lietuvos Respublikos civilinio kodekso trečiosios knygos normos nustato bendruosius šeimos santykių teisinio reglamentavimo principus ir reglamentuoja santuokos sudarymo, jos galiojimo bei nutraukimo pagrindus ir tvarką, sutuoktinių turtines ir asmenines neturtines teises, vaikų kilmės nustatymą, vaikų ir tėvų bei kitų šeimos narių tarpusavio teises ir pareigas, įvaikinimo, globos ir rūpybos, civilinės būklės aktų registravimo tvarkos pagrindines nuostatas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai0
Dydis27.84 KB
AutoriusAusra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimos teise (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą