Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Santuoka, jos galiojimas ir teisinė reikšmė (2)

Santuoka, jos galiojimas ir teisinė reikšmė (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Susitarimas tuoktis. Sužadėtuvių nutraukimo sukeltos teisinės pasekmės. Prašymų įregistruoti santuoką padavimas. Sudarymo sąlygos. Vedybų sutartis. Santuokos registracija. Santuokos registravimo taisyklės. Bendras gyvenimas neįregistravus santuokos. Santuokos teisinės pasekmės. Santuokos negaliojimas. Santuokos nutraukimas. Santuokos nutraukimas abiejų sutuoktinių bendru sutikimu. Santuokos nutraukimas vieno sutuoktinio prašymu. Santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio (sutuoktinių) kaltės. Vedybų ir skyrybų statistika. Išvados.

Ištrauka

Pasirinkome temą "Santuoka, jos galiojimas ir teisinė reikšmė", todėl, kad ši tema aktuali kiekvienam jaunam žmogui. Būtina žinoti santuokos sudarymo sąlygas, aplinkybes, registracijos procesą, nes "nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės".
Santuoka yra uždari santykiai. Absoliuti dviejų žmonių vienybė – fizinė, emocinė, intelektinė ir dvasinė, išreiškiama sąvoka "vienas kūnas", eliminuoja poligamijos pasirinkimą. Vienas žmogus negali nuoširdžiai tokiu būdu bendrauti vienu metu su daugiau kaip vienu žmogumi. Santuoka reikalauja, kad du žmonės iš naujo suderintu kartu visą eilę klausimų, kuriuos jie anksčiau išsprendė individualiai, arba kurie buvo išspręsti branduolinės šeimos t.y. kada ir kaip valgyti, miegoti, kalbėti, pyktis, dirbti, ilsėtis, turėti lytinius santykius ir t.t. Pora turi apsispręsti dėl atostogų, kaip panaudotos turimą erdvę, laiką, pinigus, taip pat turi apsispręsti, kurios šeimos tradicijas paliks, o kurias sukurs patys. Dažniausiai draugavimo periode, jaunuoliai sako, kad tarp jų nėra jokių skirtumų, romantizuoja savo draugystę idealizuoja savo partnerę/į, kol neveda. Santuokoje vienas už kitą prisiima atsakomybę, ko nėra tarkim draugaujant. . Dažnai jaunuoliai bijo tuoktis, nes prisideda žodžiai ,,žmona" ir ,,vyras". Vestuvės yra vienas geriausių rodiklių padedančių suprasti šeimas ir geriausia vieta prevencinei intervencijai.
Santuoka – tai šeimos pagrindas. Šiuo metu šeima mūsų visuomenėje yra labai glaudi sąjunga, pati besirūpinanti savo tolimesniu egzistavimu ir savo apsauga. Visa kultūra žus, jei jos pagrindas – šeima – liausis egzistavusi, liausis būti tuo, iš ko yra kuriama visuomenė. Atsižvelgiant į tai, nekyla abejonių, jog tas, kuris griauna santuoką, griauna ir civilizaciją
Santuokos sudarymas yra kažkas ypatingo, į ką mes neriame "stačia" galva, pasikliaudami jausmais, nors turėtume žinoti santuokos reikšmę ir iš teisinės pusės.
Savo darbe jus supažindinsime su santuoka, jos galiojimu ir teisine reikšme.

Gyvenime ateina laikas, kai vienas kitą mylintys vyras ir moteris, nusprendžia sukurti šeimą, sudarydami santuoką. Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso (toliau CK) III knyga santuoką apibrėžia kaip įstatymų numatyta tvarka įformintą savanorišką vyro ir moters susitarimą sukurti šeimos teisinius santykius. Tik įstatymų nustatyta tvarka įregistravę santuoką, asmenys tampa sutuoktiniais.
Tačiau dar prieš sudarant santuoką, būsimieji sutuoktiniai susižada, kitaip tariant, sudaro susitarimą tuoktis. Pats susitarimas tuoktis neįpareigoja ir negali būti įgyvendinamas prievarta, tačiau gali sukelti CK numatytas teisines pasekmes. Susitarimas tuoktis gali būti išreikštas tiek žodžiu, tiek raštu. Bet jei jau padavėte nustatytos formos prašymą civilinės metrikacijos įstaigai įregistruoti santuoką, tai bus laikoma viešu susitarimu tuoktis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis42.59 KB
Autoriuslaura
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasasist. V. Bumblys
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasDizaino ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Santuoka jos galiojimas ir teisine reiksme (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • asist. V. Bumblys
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą