Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Civilinės atsakomybės taikymo sąlygos

Civilinės atsakomybės taikymo sąlygos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Atsakomybės rūšys. Civilinės atsakomybės rūšys. Sutartinė ir deliktinė atsakomybės. Subsidarioji, solidarioji atsakomybės. Ribota ir visiška atsakomybės. Civilinės atsakomybės taikymo sąlygos. Neteisėti veiksmai. Priežastinis ryšys. Kaltė. Kaltės formos. Žala. Žalos rūšys. Turtinė žala. Negautos pajamos. Pažeidėjo gauta nauda. Neturtinė žala. Neturtinės žalos atlyginimo atvejai. Žalos atlyginimas. Turtinės žalos procesiniai ypatumai. Atsakomybės taikymo atvejai. Išvados.

Ištrauka

Atsakomybės rūšys:
• Administracinė atsakomybė;
• Baudžiamoji atsakomybė;
• Drausminė atsakomybė;
• Civilinė atsakomybė.

Civilinę atsakomybė yra pati seniausia atsakomybės rūšis. Tačiau senovės Romoje ji gal labiau buvo panaši į administracinę atsakomybę. Jau Romos teisininkai pripažino, kad skriauda neturi būti be atsako ir tai yra esmė. Vėliau jie pripažino pinigines kompensacijas, kurios buvo skirtos labiau nubaudimui, o ne nukentėjusiojo pasitenkinimui.
Civilinė atsakomybė yra turtinė atsakomybė, t. y. pažeidejas visada patirs neigiamą
turtinį poveikį, pasekmes. Tai turtinė pareiga atlyginti savo sąskaita
kitam asmeniui padarytą žalą.
Šalys yra kreditorius ir skolininkas. Čia kreditorius turi teise. Jis turi teisę reikalauti atlyginti nuostolius arba sumokėti netesybas. O skolininkas turi pareigas, t.y. jis privalo atlyginti padarytus nuostolius arba sumokėti netesybas. Taigi civilinė atsakomybė yra dvišalė prievolė, nes yra vienos šalies teisės (nukentejusiojo arba kreditoriaus), o kitos šalies pareigos (pažeidejo arba skolininko). Taigi civilinę atsakomybė yra vienas iš pežeistos teisės gynybos būdų. Jai visada būdingas turtinis pobūdis. Šis požymis skiria civilinę atsakomybę nuo kitų pažeistos teisės gynybos būdų. Taip pat civilinė atsakomybė gali būti taikomas ir su kitais gynybos būdais, nors pagal įstatymą gali būti ir "savarankiška" atsakomybė.
Norint išsiaškinti civilinės atsakomybės taikymo sąlygas, reiktų susipažinti su civilinės atsakomybės rūšimis, o plačiau, kaip ji atsirado, kaip atlyginami nuostoliai, kada taikoma pati civilinė atsakomybė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Dydis32.97 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civilines atsakomybes taikymo salygos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais