Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Konfliktinės situacijos aprašymas

Konfliktinės situacijos aprašymas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įžanga. Konfliktų samprata. Konfliktų įvairovė. Konfliktinės situacijos aprašymas. Konfliktinės situacijos analizė. Išvados.

Ištrauka

Nuolat kintančioje aplinkoje bei konkurencinėje, šiuolaikinis žmogus yra apsuptas konfliktų. Konfliktuoja su aplinka, su artimais žmonėmis, kartais net pats su savimi, taip pat stebi šalia jo konfliktuojančius asmenis.
Retas žmogus gali pasakyti, kad konfliktai nedaro neigiamos įtakos gyvenimo būdui, bendravimo kokybei su aplinkiniais ir artimais žmonėmis, darbo atmosferai. Juolab, kad konflikto auka gali tapti kiekvienas. Taigi žmogaus galimybės visapusiškai ir maloniai bendrauti su kitu žmogumi yra susijusios su jo gebėjimu spręsti ir valdyti konfliktines situacijas. Nepaisant realybės, kad konfliktai yra neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis, svarbiausia tai, koks yra pačio žmogaus požiūris į konfliktus: kaip reaguojama į juos, kaip jie analizuojami, kokie pasirenkami jų sprendimo būdai, kas daroma, norint jų išvengti.
Taigi šiame darbe bus stengiamasi išsiaiškinti, kas yra konfliktai, kokios yra konfliktų priežastys, kaip reikia analizuoti ir valdyti konfliktus, kaip elgtis konfliktinėse situacijose, o gal net teigiamai jais pasinaudoti. Taip pat bus išanalizuota viena konfliktinė situacija.
Skirtingų žmonių pažiūros, nevienodas įvairių reiškinių suvokimas ir jų vertinimas gana dažnai sukelia ginčytinas situacijas. Taigi, konfliktinė situacija- tai prieštaringos šalių pozicijos kokiu nors klausimu, siekimas priešingų tikslų, interesų nesutapimas ir t.t.
Dažnai konfliktinės situacijos pagrindą sudaro objektyvūs prieštaravimai. Tačiau kartais pakanka kokios nors smulkmenos- nevykusiai ir ne laiku pasakytų žodžių, nuomonės, kitaip tariant, incidento,- ir konfliktas gali prasidėti.
Incidentas yra maža ‚liepsnelė‘ dideliai konflikto ‚ugniai‘ įžiebti. Teoriškai, incidentas- tai vienos iš šalių interesas, kuris apriboja (gal ir nesąmoningai) kitos šalies interesus. Iškilę prieštaravimai tampa konfliktine situacija, kai:
a) situacija svarbi abejų šalių konflikto nariams;
b) yra kliūtis, kurią sukuria vienas narių, norėdamas sutrukdyti kitiems dalyviams pasiekti savo tikslą;
c) asmenybė arba grupė nebegali daugiau taikstytis su iškilusia kliūtimi (nors tarp vienos šalies narių).
Konfliktu laikoma bendravimo sandūra, kilusi dėl žmonių prieštaringų tikslų. Konflikto kilimą lemia objektyvūs ir subjektyvūs faktai. Jie priklauso nuo aplinkos, kuriame tarpsta ir vystosi. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis20.94 KB
AutoriusEGRIS
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas9
Mokytojas/DėstytojasDoc. dr. Laima Ruibytė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktines situacijos aprasymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 9 Klasė/kursas
  • Doc. dr. Laima Ruibytė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą