Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Statistika>Aprašomoji statistika>Statistinis tyrimas: bedarbių skaičius Klaipėdos apskrityje

Statistinis tyrimas: bedarbių skaičius Klaipėdos apskrityje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Bedarbių skaičiaus, darbo biržos duomenimis, statistinio tyrimo teorinis pagrindimas. Bedarbių skaičius, darbo biržos duomenimis, Klaipėdos apskrityje, statistinio tyrimo eiga ir instrumentai. Bedarbių skaičiaus, Klaipėdos apskrityje statistinio tyrimo rezultatai. Išvados.

Ištrauka

Šiame darbe ( "Badarbių, darbo biržos duomenimis, statistinis tyrimas, Klaipėdos apskrityje, 1993-2005 metais") grafikus, leneteles, tarpusavio ryšį tarp rodiklių pateikiau kompleksinės integruotos sistemos "STATISTICA" pagalba, kuri padeda apdoroti ir pateikti duomenis suprantamai.
Pirmoje dalyje pateikiu bedarbių skaičiaus statistinio tyrimo teorinį pagrindimą.
Antroje dalyje išanalizuoju galimų instrumentų naudojimą nagrinėjamos temos analizei atlikti.
Trečioje dalyje anagrinėjamos temos struktūrą, jos kitimą, panaudojant antroje dalyje nurodytus instrumentus. Atlieku prognozę, panaudojant pirmoje dalyje bei antroje dalyje atrinktus ir aprašytus prognozavimo būdus bei metodus.
Išvadose apibendrinu tyrimo metu surinktą informaciją ir pateiktos analizės metu padarytas išvadas.
Statistiniam tyrimui buvo panaudota 7 lentelė, 6 rūšių diagramos, vienmatės ir dvimatės regresijų langai, prognozei atlikti panaudotas tiesinio trendo metodas.
Darbą sudaro 32 puslapiai.


Kaip masinių socialinių ekonominių reiškinių kiekybinį aspektą su kokybiniu turiniu turiniu, V. Bartosevičienė (2006 m.) apibūdina statistikos objektą.
Statistinė lentelė, anot V. Bartosevičienės (2006 m.) – tai duomenų, apibūdinančių socialinius ekonominius reiškinius ir procesus, racionali išdėstymo forma. Ši autorė išskiria dvi lentelių rūšis: pasiskirstymo, kurios atspindi socialinių ekonominių reiškinių kitimą erdvės atžvilgiu, bei dinamikos, parodančios socialinių ekonominių reiškinių kitimą laiko atžvilgiu. Aiškiau šį apibrėžimą apibūdina M. Genienė (1995 m.), kuri sako kad tai skilčių ir eilučių derinys, paaiškintas trumpais žodiniais pavadinimais ir užpildytas skaičiais.

Dažnių lentelės vaizdumo dėlei, V. Sakalauskas (1998 m.) teigia, jog jos pateikiamos grafiškai, t. y. braižomos diagramos. Statistinis grafikas, anot V. Bartosevičienės ir D. Stukaitės (2003 m.) – tai sąlyginai geometrinių figūrų pagalba pavaizduoti nustatyti rodikliai. Tą patį patvirtina ir dar prideda M. Genienė (2004 m.), kad tai yra brėžinys, kuriame statistinę visumą apibūdinantys rodikliai sąlyginai vaizduojami geometrinėmis figūromis, ženklais, linijomis. Dar plačiau statistinius grafikus apibūdina L. Kunigelytė ir bendraautoriai (1986 m.) teigdami, kad tai plokštumos geometriniai sąlyginiai ženklai, išreiškiantys statistinių visumų dydžius, jų struktūrą, pasiskirstymą, plano vykdymą, reiškinių dinamiką ir ryšius.
Viena iš plačiausiai naudojamų diagramų – skritulinė, kuri, pasak V. Sakalausko (1998 m.), tinka duomenims, gautiems pagal kokybinį požymį. Jis taip pat teigia, kad skritulinės diagramos paprastai parodo dažnio pasiskirstymą tarp kategorijų. Apskritimas yra padalijamas į sektorius, kurių plotas atspindi pasirinktos klasės dažnį. Tą patį skritulinės diagramos apibrėžimą grindžia ir V. Bartosevičienė (2006 m.).
V. Čekanavičiaus ir G. Murausko (2003 m.) yra išskiriama dar viena diagramos rūšis – stačiakampė diagrama. Jų teigimu, ji parodo grafinį penkaiskaitės suvestinės vaizdą (min, Q1, Md, Q3, max). Jie pabrėžia, jog stačiakampėje diagramoje yra stačiakampis, braižomas nuo pirmojo kvartilio Q1 iki trečiojo kvartilio Q3, padalytas brūkšniu į dvi dalis ties mediana Md. Nuo stačiakampio šono nubrėžti "ūsai" tęsiasi iki paskutinės ir didžiausios neišskiriančių duomenų aibės reikšmių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAprašomosios statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Aprašomoji statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Dydis1.98 MB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Statistinis tyrimas bedarbiu skaicius Klaipedos apskrityje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais