Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Tėvų skyrybos ir jų poveikis vaiko asmenybei

Tėvų skyrybos ir jų poveikis vaiko asmenybei

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Skyrybos. Skyrybų bendra charakteristika. Katalikų požiūris į skyrybas. Skyrybų priežastys. Skyrybų poveikis vaikams. Tėvų skyrybų poveikis vaiko asmenybei. Tėvų elgesio klaidos po skyrybų. Pagalba vaikui po tėvų skyrybų. Išvados.

Ištrauka

Dabartinėje visuomenėje skyrybos jau daugeliui tampa kasdieniniu reiškiniu, kuris kuo toliau tuo labiau dažnėja. O tai nėra gerai, nes tik nedaugelis suvokia kokią įtaką tai daro tiek patiems skiriantiesiems, tiek ir jų vaikams, aišku jeigu jų turi. Galbūt prieš darant šį lemtingą žingsnį, t.y. prieš ruošiantis tuoktis į viską reiktų žiūrėti rimčiau, nes dažnai tenka išgirsti, "jog na pabandysim susituokti, o jei nepasiseks tai ir išsiskirsim". Tačiau šis gyvenimo žingsnis yra pakankamai rimtas, todėl prieš žengiant jį reikia viską gerai suvokti.Tad savo darbe ir pabandysiu atskleisti pagrindines priežastis dėl ko susituokę žmonės ryžtasi skirtis ir kokias pasekmes tai palieka jų patiems artimiausiems žmonėms, t. y. jų vaikams.

TEMA:
Tėvų skyrybos ir jų poveikis vaiko asmenybei

TIKSLAS:
Išsiaiškinti tėvų skyrybų ypatumus ir jų poveikį vaiko asmenybei

UŽDAVINIAI:
Charakterizuoti skyrybų sąvoką
Atskleisti dažniausiai pasitaikančias skyrybų priežastis
Išryškinti tėvų skyrybų poveikį vaiko asmenybei
Bendrame šeimos gyvenime pasitaiko nemažai nesklandumų. Šeimos gyvenimas, kaip pabrėžia J. Bikuličius (1996m.), nuolatinis vyro ir žmonos bendravimas retsykiais pertraukiamas ginčais, konfliktais ir nusivylimais. Labai gaila, tačiau ne visos problemos, ginčai yra lengvai įveikiami. Dažnai tai priveda prie skyrybų.(Leliūgienė I.2003m.)
Skyrybos – tai reiškinys, kurį galima įvairiapusiškai vertinti. Manoma, jog retai kada jos vyksta staiga. Kartais net santuokos pradžioje galima aptikti prielaidų, kurios vėliau, pradėjus sutuoktiniams gyventi drauge, perauga į nereikšmingas priežastis. Jei sutuoktiniai jų nešalina, jos išbujoja, įgauna emocinį svorį.(Matulienė G. 1997m) Mano nuomone, svarbiausia ir yra šiame momente, kai dar nesutarimų priežastys nėra tokios baisios reikia viską išsiaiškinti.Nes tik tuomet, kai yra atvirai išsakoma nuomonė, mintys bei įvardijamos priežastys, kurios vieną sutuoktinį erzina, galima užkirsti kelią tolesniems nesutarimams ar tam "sprogimui", kuris gali įvykti susikaupus tiems visiems negerumams.
Skyrybos, taip pat, kaip ir vieno iš sutuoktinių mirtis, reiškia natūralią santuokos baigtį. Skyrybas, kai santuokos baigtį, visuomet lydi daugybė emocijų : neįgyvendintų vilčių, nusivylimo, širdgėlos, paguodos ir , be abejo, vilties. Santuoka prasidėjusi iškilminga ceremonija, dažnai palydėta daugybės svečių ir giminių, skyrybų atveju baigiasi teisme. (Matulienė G. 1997m).
Pažymėti galimą pagalbą vaikams po tėvų skyrybų ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis20.96 KB
Autoriuswega
Viso autoriaus darbų39 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tevu skyrybos ir ju poveikis vaiko asmenybei [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą