Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Bevielis interneto ryšys

Bevielis interneto ryšys

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Bevielio ryšio sistemos. Bevielio interneto privalumai. Bevielių tinklų taikymas. Bevielio tinklo pranašumai. Bevielio tinklo trūkumai. Bevielio tinklo apsauga. Bevielio tinklo tipai. Bevielio tinklo įrenginiai. WAP paslaugų spektras. WAP ir WWW palyginimas. Išvados.

Ištrauka

Bevielių tinklų technologija plačiai naudojama visame pasaulyje, vartotojų dėmesį pritraukdama santykinai nedidelėmis finansinėmis išlaidomis, paprastu paskirstymu, naudojimosi patogumu ir lanksčia architektūra.
Įžengiame į naująją epochą, į informacijos technologijų erą. Kompiuteriai, mobiliojo ryšio telefonai, bevielis ryšys - visa tai supa mus jau keleri metai. Norėdami padaryti savo pasaulį patogesniu, kuriame vis naujesnes ir pažangesnes technologijas.
Kai duomenys priimami ir perduodami iš vieno kompiuterio į kitą, nėra svarbu, kokiu atstumu tie kompiuteriai yra nutolę tarpusavyje, bet pageidautina, kad duomenys keliautu greitai ir didelėmis apimtis, būtų patikimi ir saugūs. Priimti ir perduoti duomenis neįmanoma be duomenų ryšio linijų bei specialios techninės ir programinės įrangos. Visa tai sudaro duomenų perdavimo tinklus (Data communications networks). Ryšių linijos, kuriomis perduodami ir priimami duomenys, skirstomos į telefono linijas (phone lines), kaoksialinius kabelius (coaxial cables), mikrobangės sistemos (microwawe systems), palydovinės sistemos (satellite systems), radijo bangos (radio wawes), pluoštiniai optiniai kabeliai (fiber optical cables). Tačiau toliau bus apžvelgiamos bevielio ryšio technologijos, kaip jų pagalba supaprastėja priėjimas prie pasaulinio tinklo – interneto.

2. Bevielio ryšio sistemos
Duomenų perdavimui mikrobangės sistemos naudoja atmosferą. Jos gali perduoti dideliais atstumai dideles duomenų apimtis. Naudojamos bangos yra panašios į radijo bangas, tačiau yra didesnio dažnio. Mikrobangiai signalai perduodami bokštais, nutolusiais vienas nuo kito per 45 – 50 km. Jie turi "matyti" vienas kitą. Kiekvienas bokštas turi priėmimo ir perdavimo antenas. Duomenys perduodami nuo bokšto iki bokšto. Svarbiausia mikrobangių sistemų teigiama savybė – nereikia kabelių.


Radijo bangos gali "keliauti" dideliu atstumu. Jos praeina per pastatus arba juos aplenkia, todėl radijo bangos yra plačiai naudojamos tiek pastatuose, tiek už jų ribų. Be to, šios bangos sklinda į visas puses vienu metu. Nereikia tikslaus siųstuvo ir imtuvo krypties nustatymo.
Infraraudonųjų spindulių perdavimas pagrįstas nutolusių įrenginių (pvz., televizijos) valdymo principu. Jis plačiai naudojamas ryšiams nedideliais atstumais. Vienas svarbiausių trūkumų, kad infraraudonieji spinduliai negali pereiti per kietus daiktus. Tačiau kartais tai gali būti teigiama savybė. Sistema vienoje patalpoje netrukdys kitoje patalpoje esančia sistemai. Be to, taip padidėja apsauga. Bevielis ryšys gali būti naudojamas lokalaus tinklo kūrimui vienoje patalpoje.
Duomenų perdavimo spektro sklaida metu, duomenys priimami ir perduodami radijo bangomis, nenutrūkstamai pagal nurodytą taisyklę keičiant dažnį. Tai naudojama saugumo tarnybose, nes leidžia daugelio prietaisų belaidį ryšį toje pačioje erdvėje. Ši technologija tinka mažiems kompiuterių tinklams, esantiems nedidelėse patalpose.
Palydovinių sistemų perduodami signalai yra gigahercų dažnio signalai. Palydovai iškeliami iki 35.000 km aukščio. Jie skrieja kartu su žeme ir laikosi toje vietoje, kurioje buvo paleisti. Palydovai signalus priima, sustiprina ir perduoda. Jie veikia kaip retransliacijos stotys, perduodančios duomenis milžiniškais atstumais ir didelėmis apimtimis. Vienu palydovu galima apimti milžinišką erdvę. Teoriškai užtektų trijų palydovų visai žemei aprėpti. Palydovine ryšių sistema galima priimti ir perduoti milijardus bitų informacijos per sekundę. Pagrindiniai trūkumai: nėra patikimumo ir saugumo; gana trumpas palydovų "tarnavimo" laikas (7 – 10 metų). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis162.7 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bevielis interneto rysys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas
  • Prof. R.Šeinauskas
Pasidalink su draugais